Dzieci bez kończyn zagrają w piłkę.

amp futbolJedyny w województwie śląskim klub amp futbolu – Kuloodporni Bielsko-Biała, zakłada szkółkę piłkarską. Dzieci po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn mogą trenować w pierwszej w województwie śląskim Szkółce Amp Futbolu – Kuloodporni Future.
Jak mówi Daniel Kawka, inicjator założenia zespołu Kuloodpornych Bielsko-Biała i jego koordynator, głównym celem szkółki jest umożliwienie równego dostępu do uprawiania piłki nożnej bez względu na wiek, płeć i ewentualne niepełnosprawności w obrębie układu ruchu. – Chcę też, żeby dzieci po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn nie były postrzegane przez rówieśników przez pryzmat ich niepełnosprawności, a wręcz żeby były podziwiane ze względu na możliwość gry w reprezentacji Polski – podkreśla.

Szkółka Kuloodporni Future będzie działała w Tychach. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek od 19.00 na obiektach LKS Ogrodnik przy ul. Jedności 131. Informacje i zapisy – Daniel Kawka tel 606 300 315 lub mail: kontakt@kuloodpornibielsko.pl W amp futbol mogą grać wszyscy po jednostronnej amputacji kończyny (zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej) oraz osoby z innymi, jednostronnymi wadami kończyn. Płeć i wiek nie mają znaczenia.


Źródło : http://www.dziennikzachodni.pl/