GKS Tychy pokonał Unię w Oświęcimiu i wskoczył na fotel lidera Tauron Hokej Ligi.

W hicie 12. kolejki TAURON Hokej Ligi GKS Tychy pokonał w Oświęcimiu Re-Plast Unię Oświęcim 2:1 i objął prowadzenie w tabeli.

Po pierwszej tercji mistrz Polski prowadził po golu kapitana Krystiana Dziubińskiego. Po drugiej wynik  nie uległ zmianie. O rezultacie spotkania zadecydowała trzecia tercja, w której GKS Tychy dwukrotnie pokonał Linusa Lundina. Najpierw w osłabieniu strzelił Mathias Lehtonen, a na 30 sekund przed końcem meczu gospodarzy pogrążył Dominik Paś, który wykorzystał okres gry w przewadze.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

• 1:0 – Krystian Dziubiński – 07:33
  • 1:1 – Matias Lehtonen – 43:17
  • 1:2 – Dominik Paś – 59:30

Re-Plast Unia : Lundin – Bezuska, Diukow, Krzemień, Liljewall, Dziubiński – Vertanen, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Soederberg, Ackered, Olsson, Olsson Trkulja, Marklund – Prokopiak, Noworyta, Łoza, Galant, Prusak. Trener: Nik Zupancić.

GKS Tychy : Fučik (Lewartowski) – Kaskinen, Bizacki; Łyszczarczyk, Komorski, Jeziorski – Kakkonen, Viinikainen; Lehtonen, Monto, Heljanko – Pociecha, Ciura; Larionovs, Turkin, Paś – Ahola, Krzyżek, Ubowski, Gościński.