X Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon – DZIEŃ 1.

 


X jubileuszowa edycja Festiwalu ANRDOMEDON.

Zapraszamy serdecznie na spektakle dla dzieci i dorosłych oraz wydarzenia kulturalne w ramach Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych Andromedon, który potrwa w tym roku od 12 do 15 września.

Dzień I – 12.09 – czwartek

  • 10:00 i 17:00 – Teatr Barnaby – ,,Czerwony Kapturek” – Gemini Park Tychy – WSTĘP BEZPŁATNY

„Czerwony Kapturek”, to historia, której nikomu nie trzeba przypominać. Babcia jest chora, więc należy zanieść jej lekarstwa. Tylko co ze złym wilkiem? Czy Czerwonemu Kapturkowi uda się bez przeszkód dotrzeć do chorej babci? Czy mama dobrze zawiązała koszyczek? Aby się tego wszystkiego dowiedzieć, koniecznie musicie przyjść na wyjątkowe przedstawienie pacynkowe, podczas którego będziecie mogli zobaczyć wyjątkowo oryginalną scenkę pacynkową, na której w przezabawny sposób występują lalki.

Scenariusz: Marcin Marzec
Scenografia: Marcin Marzec

  • 17:00 i 19:00 – Teatr Gdańska – ,,Na pełnym morzu” – Klub Wilkowyje MCK -WSTĘP BEZPŁATNY – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY tel.: 32 227 26 22, 691 770 344 lub klub@mck.tychy.pl

Spektakl polonijnej grupy teatralnej z Oberhausen ponownie zagości podczas Czwartku z Teatrem dla Dorosłych w Klubie Wilkowyje MCK, po zeszłorocznym sukcesie Teatr Gdańska wziął na warsztat słynny tekst Mrożka “Na pełnym morzu”!

Reżyseria: zespół
Tekst: Sławomir Mrożek
Zdjęcia: Robert Widera

O zespole:
Cotygodniowe spotkania na próbach oraz wzajemna akceptacja sprawiły, że w grupie wytworzyła się przyjacielska atmosfera, którą wielu jej członków określa mianem rodzinnej przynależności. Nie dążymy do doskonałości, nie chcemy za wszelką cenę robić teatru, dla nas ważne są spotkania, wymiana zdań oraz radość wywołana twórczą atmosferą.

Zespół uzupełniają: znakomity muzyk Sławomir Olszamowski oraz fotograf i oświetleniowiec Robert Widera.
Przy restauracji Gdańska działa pięć teatrów niemieckojęzycznych i trzy polonijne. Każdy z nich ma inny charakter. Począwszy od poetyckiego, poprzez muzyczny na dramatycznym skończywszy.
Bardzo pozytywny odbiór przedstawienia „Zachciało się wom Kalwaryi” zachęcił debiutantów do dalszych występów. Być może jest to początek stałej, polonijnej sceny dramatycznej teatru Gdańska.