Podsumowanie 8 kolejki Betclic 1 ligi.

Po 8. kolejkach Betclic 1 Ligi liderem niezmiennie pozostaje zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza, który znów pewnie ograł przeciwnika. Swojego meczu nie wygrała Wisła Kraków, która zremisowała z beniaminkiem. Pierwszej porażki w sezonie doznał Górnik Łęczna.

Odra Opole – ŁKS Łódź 0:1 (0:1)
0:1 – Stefan Feiertag 7′

Po słabszym początku sezonu zawodnicy ŁKS-u Łódź pną się w tabeli Betclic 1 Ligi. W piątek łodzianie rywalizowali z Odrą w Opolu i z tego meczu do domu wrócą z tarczą. Piłkarze trenera Jakuba Dziółki prowadzenie w tym spotkaniu objęli już w 7. minucie i… nie oddali go do ostatniego gwizdka arbitra. To była jedyna bramka w tym meczu. Dała ona trzy punkty ŁKS-owi, który na swoim koncie zgromadził jedenaście „oczek”. To był trzeci z rzędu triumf ŁKS-u. Odra natomiast przegrała czwarte ligowe spotkanie w tym sezonie i wciąż ma osiem punktów.

Miedź Legnica – Arka Gdynia 1:2 (1:1)
1:0 – Mateusz Grudziński 28′
1:1 – Karol Czubak 31′
1:2 – Szymon Sobczak (k.) 90′

Po tym meczu wiele sobie obiecywano. Naprzeciwko siebie stanęły bowiem dwie drużyny, które wymienia się jako jednych z głównych kandydatów do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju. Arka do tego spotkania przystąpiła już bez Wojciecha Łobodzińskiego na ławce trenerskiej. I to gdynianie mogli szybko wyjść na prowadzenie, lecz świetnej szansy nie wykorzystał Tornike Gaprindaszwili. W 28. minucie gola zdobyli za to gospodarze. Już jednak 180 sekund później było 1:1. Emocji w tej części gry na pewno nie brakowało, a zakończyła się ona wynikiem 1:1. Po przerwie w Legnicy długo gole nie padały i wydawało się, że ta potyczka zakończy się remisem. W samej końcówce doliczonego czasu gry rzut karny dla Arki wykorzystał Szymon Sobczak. Ta bramka dała Arce jakże ważne trzy „oczka”. Emocji w tym meczu nie brakowało, a zwłaszcza jego końcówka rozgrzała wszystkich. Po ostatnim gwizdku arbitra w Gdyni odetchnęli głęboko…

Chrobry Głogów – Polonia Warszawa 1:2 (0:1)
0:1 – Patryk Mucha 42′
1:1 – Patryk Szwedzik (k.) 69′
1:2 – Szymon Kobusiński 81′

To było spotkanie dwóch drużyn, które potrzebują punktów, aby podreperować swój bilans. Zarówno Chrobry, jak i Polonia, przed tym spotkaniem zajmowały miejsca w dolnych rejonach tabeli. Od pierwszych minut lepsze okazje na strzelenie gola wypracowywali sobie zawodnicy „Czarnych Koszul”. Aktywny był zwłaszcza Ilkay Durmus. I to właśnie ten zawodnik w 42. minucie miał spory udział w sytuacji, w której Patryk Mucha skierował piłkę do własnej bramki. Stołeczny zespół pierwszą połowę zakończył prowadząc 1:0. Po przerwie Chrobry doprowadził do wyrównania po bramce z rzutu karnego. W końcówce spotkania to jednak Polonia zadała decydujący cios i ostatecznie zwyciężyła 2:1. Dla stołecznej ekipy to drugie zwycięstwo z rzędu.

Warta Poznań – Znicz Pruszków 1:1 (1:1)
1:0 – Kacper Michalski 32′
1:1 – Radosław Majewski 37′

W pierwszym sobotnim spotkaniu Warta Poznań zmierzyła się ze Zniczem Pruszków. Zwłaszcza gospodarze tego meczu bardzo potrzebowali punktów, aby odbić się od dolnej strefy w tabeli. To Warta pierwsza strzeliła gola. Radość drużyny z Poznania trwała jednak tylko pięć minut. Szybko do remisu doprowadził bowiem Radosław Majewski. Oba te gole padły w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie wynik nie uległ zmianie. Ta potyczka zakończyła się zatem remisem 1:1. Wydaje się, że to „oczko” może bardziej satysfakcjonować zawodników z Pruszkowa, którzy zbliżają się do ścisłej ligowej czołówki.

Wisła Płock – GKS Tychy 0:0

W drugim sobotnim meczu zmierzyły się ze sobą dwa zespoły, które mają spore aspiracje. Wisła swoją formę potwierdza od początku sezonu, gdyż plasuje się na czołowych miejscach w tabeli Betclic 1 Ligi. GKS Tychy jak na razie rozczarowuje i głównie kolekcjonuje remisy. Do meczu w Płocku tyszanie przystąpili jednak z nowym trenerem. Ta zmiana nie dała jednak trzech punktów. W sobotę w Płocku gole bowiem nie padły. Dla GKS-u to już szósty remis w tym sezonie ligowym. Płocczanie po ośmiu spotkaniach mają na swoim koncie siedemnaście „oczek”.

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna 3:2 (1:1)
1:0 – Mateusz Szwoch 21′
1:1 – Adam Deja 43′
2:1 – Denis Ventura 66′
3:1 – Bartłomiej Barański 86′
3:2 – Damian Warchoł 90′

Piłkarze Ruchu Chorzów do tego spotkania przystąpili z nowym szkoleniowcem na ławce trenerskiej. „Niebiescy” trafili na wymagającego rywala, bowiem Górnik Łęczna od początku tego sezonu Betclic 1 Ligi prezentuje równą i wysoką formę. Chorzowianie od pierwszych minut ruszyli do ofensywy i dość szybko objęli prowadzenie. Tuż przed przerwą klub z Lubelszczyzny doprowadził jednak do wyrównania. Na kolejne bramki w tym meczu trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 66. minucie prowadzenie „Niebieskim” dał Denis Ventura, a tuż przed końcem potyczki gola dla gospodarzy strzelił jeszcze Bartłomiej Barański. To nie był koniec emocji, bo w doliczonym czasie gry Górnik zdobył swoją drugą bramkę. Na doprowadzenie do remisu klubowi z Łęcznej zabrakło już jednak czasu. Ruch Chorzów tym samym wygrał 3:2 z Górnikiem. Dla chorzowian to drugie zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Górnik Łęczna doznał natomiast pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stal Stalowa Wola 3:0 (1:0)
1:0 – Kamil Zapolnik 24′
2:0 – Arkadiusz Kasperkiewicz 57′
3:0 – Jakub Nowakowski 82′

Od zespołu Bruk-Bet Termalica Nieciecza tym razem wymagano zwycięstwa. Lider Betclic 1 Ligi podejmował beniaminka ze Stalowej Woli, który jak na razie nie zaznał jeszcze zwycięstwa w rozgrywkach. „Słonie” nie miały większych problemów z pokonaniem Stali. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 1:0, a po przerwie dołożyli kolejne dwa gole. Zielono-czarni mecz znów kończyli w dziesiątkę. Zespół z Niecieczy umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Stal jest ostatnia.

Kotwica Kołobrzeg – Wisła Kraków 1:1 (1:0)
1:0 – Michał Kozajda 14′
1:1 – Angel Rodado 83′

Wisła Kraków odpadła już z europejskich pucharów. Na międzynarodowej arenie „Biała Gwiazda” zaprezentowała się jednak godnie i pokazała się z klasą. Drużyna z Krakowa dobrej formy nie może jednak przełożyć na rozgrywki ligowe. Po pięciu spotkaniach Wisła na swoim koncie ma tylko jedno zwycięstwo, trzy remisy i jedną porażkę. Nie takiego dorobku oczekiwali kibice drużyny z Krakowa. W niedzielę piłkarze prowadzeni przez Kazimierza Moskala rywalizowali w Kołobrzegu z beniaminkiem. To Kotwica szybko objęła prowadzenie. Wisła goniła wynik, a do remisu – po golu niezawodnego Angela Rodado – doprowadziła dopiero w końcówce potyczki. To spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Kotwica na swoim koncie ma 12 punktów, a Wisła sześć.

Pogoń Siedlce – Stal Rzeszów 1:1 (1:1)
1:0 – Titas Milasius 9′
1:1 – Karol Łysiak (k.) 44′

Stal Rzeszów od początku sezonu prezentuje równą i wysoką formę. Beniaminek natomiast po słabszym początku sezonu Betclic 1 Ligi szuka punktów. Gospodarze od początku ruszyli na rywala i już w 9. minucie objęli prowadzenie. Rzeszowianie mogli odpowiedzieć niedługo później. Sabastien Thill nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Gdy wydawało się, że Pogoń zejdzie na przerwę do szatni z prowadzeniem, to ekipie z Podkarpacia przyznano kolejny rzut karny, który tym razem na gola zamienił Karol Łysiak. Po przerwie bramki w Siedlcach już nie padły. Pogoń zremisowała 1:1 ze Stalą Rzeszów. Dla beniaminka to piąty wywalczony punkt, a dla Stali siedemnasty. Drużyna ze stolicy Podkarpacia zajmuje drugie miejsce w tabeli Betclic 1 Ligi.