Karolina Naja awansowała do półfinału i finału igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Karolina Naja i Anna Puławska, wicemistrzynie olimpijskie z Tokio w dwójce, zakwalifikowały się do półfinału igrzysk olimpijskich w Paryżu. Biało-czerwone do końca musiały walczyć o drugą lokatę, bowiem tylko dwie pierwsze osady uzyskiwały bezpośredni awans do półfinału. Ostatecznie Polki wyprzedziły trzecie na mecie Węgierki o 0,26 s. Nasze wioślarki przegrały tylko z Niemkami . Półfinał odbędzie się w piątek – 9 sierpnia – o godzinie 10:50.

Wcześniej Karolina Naja wraz z Anną Puławską, Adrianną Kąkol i Dominiką Putto zajęły trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym w konkurencji K4 500 m i bezpośrednio awansowały do finału igrzysk olimpijskich. Polki nieco spóźniły start i przez pół dystansu płynęły na czwartej pozycji. Łatwo jednak minęły Norweżki i uplasowały się na trzecim miejscu, które gwarantowało bezpośredni awans do finału. Biało-czerwone straciły do zwyciężczyń 1,74 sekundy. Finał czwórek kobiet zaplanowano na czwartek – 8 sierpnia – na godzinę 13:40.