Remis tyszan na inaugurację Betclic 1 ligi.

Mecz pomiędzy tyskim GKS-em a Miedzią Legnica zapowiadano jako hit 1. kolejki Betclic 1 Ligi. GKS w poprzednim sezonie długo plasował się w ścisłej ligowej czołówce, a Miedź latem poczyniła ciekawe transfery i również typowana jest jako jeden z głównych kandydatów do awansu.

Na boisku w niedzielę działo się sporo. Atakować starali się i jedni, i drudzy. Bramkarze czy to GKS-u, czy Miedzi mieli sporo pracy. W końcu w 35. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Benedik Mioc. Nowy piłkarz legniczan po dobrym dośrodkowaniu oddał celny strzał głową z kilku metrów. Piłka wpadła do siatki, a drużyna z Legnicy objęła prowadzenie. Gospodarze wyrównali w drugiej połowie. W 57. minucie Rafał Makowski otrzymał dokładne podanie i świetnie wykorzystał swoją sytuację w polu karnym Miedzi. Ten piłkarz do tyszan dołączył latem. Podobnie jak Mioc, tak i Makowski powinien być wyróżniającym się zawodnikiem w tym sezonie Betclic 1 Ligi. To jednak nie był koniec emocji w tym spotkaniu. W 85. minucie Miedź ponownie objęła prowadzenie po świetnej indywidualnej akcji Floriana Hartherza. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził natomiast Bartosz Śpiączka. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko.

GKS Tychy – Miedź Legnica 2:2 (0:1)

• 0:1 – Benedik Mioc 35′
  • 1:1 – Rafał Mkowski 57′
  • 1:2 – Florian Hartherz
  • 2:2 – Bartosz Śpiączka 89′

GKS Tychy: Marcel Łubik – Jakub Tecław (81. Dominik Połap), Nemanja Nedić, Jakub Budnicki, Marko Dijaković – Daniel Rumin (72. Maksymilian Dziuba), Rafał Makowski, Wiktor Żytek (90+2. Jakub Bieroński), Julius Ertlthaler (81. Marcin Szpakowski), Mamin Sanyang (81. Tobiasz Kubik) – Bartosz Śpiączka.

Miedź: Jakub Wrąbel – Michael Kostka, Nemanja Mijusković, Bartosz Kwiecień, Florian Hartherz – Jacek Podgórski (83. Marcel Mansfeld), Kamil Drygas, Iwo Kaczmarski (66. Mehdi Lehaire), Benedik Mioć (88. Chuca), Krzysztof Drzazga (66. Kamil Antonik) – Wiktor Bogacz (83. Oliwier Szymoniak).