Tyskie kluby sportowe otrzymały dotacje z Programu Klub.

 


2,5 mln zł trafi do 154 klubów sportowych z regionu w ramach tegorocznej edycji „Programu Klub”. Wśród nich są tyskie kluby : Klub Sportowy Ronin – 20 000 zł; Automobilklub Ziemi Tyskie – 15 000 zł; Klub Sportowy Stowarzyszenie Futbolu Amerykańskiego Tychy Falcons – 15 000 zł

Symboliczne czeki wręczyli przedstawicielom klubów sportowych marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Łukasz Czopik, przewodniczący Sejmiku Marek Gzik oraz radni Sejmiku: Dorota Konieczny-Simela, Urszula Koszutska, Katarzyna Stachowicz, Maria Materla, Alina Bednarz, Marek Kopel, Rafał Kandziora, Jarosław Szczęsny, a także parlamentarzyści z regionu, poseł Wojciech Saługa i senator Halina Bieda.

„2,5 mln zł trafi w tym roku do 154 klubów z województwa śląskiego. To środki na realizację zajęć sportowych, obozów, opłacenie trenerów i zakup sprzętu. Dla wielu klubów to realna szansa na rozwój. Warto inwestować w młodych ludzi, promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, to inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości” – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Warto podkreślić, że w latach 2020-2023 na realizację „Programu Klub” przekazano łącznie 6,3 mln zł, a dofinansowanie otrzymało 437 instytucji. W tym roku do konkursu wpłynęły 463 oferty, z czego 310 spełniło wymogi formalne. Dofinansowanie otrzymały 154 kluby na łączną kwotę 2,5 mln zł.

„Ukłony dla marszałka i Sejmiku za tę inicjatywę. Jestem przekonany, że z roku na rok ta kwota wsparcia dla klubów będzie rosła. Życzę Wam dużo sił, wytrwałości i zaangażowania, żeby jak najwięcej młodych ludzi uprawiało sport, a dzięki waszej pracy mogli rozwijać skrzydła i osiągać kolejne sukcesy” – mówił poseł Wojciech Saługa.

Program Klub skierowany jest do klubów sportowych jako wsparcie w dziedzinie upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Program pozwala klubom na poszerzenie realizowanych działań o organizację obozów sportowych i prowadzenie treningów. Małe kluby otrzymują realne wsparcie, co pozwala na zwiększenie liczby zajęć, zakup niezbędnego sprzętu, opłacenie trenerów, a w przypadku organizacji obozu również na pokrycie innych kosztów. Program Klub promuje aktywny i zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży. Dzięki niemu młodzi sportowcy mogą rozwijać sportowe pasje i osiągać kolejne sukcesy, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.


Źródło : https://www.slaskie.pl/