GKS Tychy z licencją na grę w Fortuna 1 lidze 2023/24.

 


Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na środowym posiedzeniu rozpatrzyła wnioski klubów na grę w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2023/2024.

Tyski klub otrzymał licencję uprawniającą do gry w pierwszoligowych rozgrywkach z nadzorem finansowym, jednakże jest to spowodowane koniecznością monitorowania realizacji złożonej w procesie licencyjnym prognozy finansowej.

Pełny komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:

Po analizie wniosków wraz z załącznikami Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła następujące decyzje w stosunku do poszczególnych klubów:

1. Komisja postanowiła przyznać Chrobremu Głogów

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024.

2. Komisja postanowiła przyznać klubom: Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, GKS Katowice, Podbeskidzie Bielsko- Biała, Puszcza Niepołomice, GKS Tychy, Górnik Łęczna, Zagłębie Sosnowiec:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym.

3. Komisja postanowiła przyznać Odrze Opole:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem infrastrukturalnym;
– zobowiązała klub do rozgrywania meczów w roli gospodarza w okresie od 15 listopada br. do 31 marca 2024 roku na stadionie zastępczym w Bełchatowie posiadającym system podgrzewania murawy.

4. Komisja postanowiła przyznać klubom: Ruch Chorzów (do października na stadionie zastępczym w Gliwicach), Stal Rzeszów, Wisła Kraków, Resovia Rzeszów, Sandecja Nowy Sącz (na stadionie zastępczym w Niepołomicach):

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym.

5. Komisja postanowiła przyznać Chojniczance Chojnice:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym
– nałożyć na klub środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 2.000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

6. Komisja postanowiła przyznać Skrze Częstochowa:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym
– nałożyć na klub środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5.000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

7. Komisja postanowiła przyznać klubom: KKS 1925 KALISZ, Kotwica Kołobrzeg, Znicz Pruszków, Wisła Puławy, Pogoń Siedlce, Radunia Stężyca:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II Ligi w sezonie 2023/2024.

8. Komisja postanowiła przyznać klubom: Motor Lublin, GKS Jastrzębie, Hutnik Kraków, Siarka Tarnobrzeg:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym.

9. Komisja postanowiła przyznać klubom: Lech II Poznań, Zagłębie II Lublin, Śląsk II Wrocław:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem infrastrukturalnym.

10. Komisja postanowiła przyznać klubom: Garbarnia Kraków, Górnik Polkowice:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach II Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem z zakresu personelu i administracji.

11. Komisja postanowiła przyznać Stomilowi Olsztyn:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym oraz z zakresu personelu i administracji;
– jednocześnie postanowiła zobowiązać klub do terminowego realizowania zawartych ugód/porozumień bez możliwości ich dalszego odraczania.

12. Komisja postanowiła przyznać Olimpii Elbląg:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym.
– jednocześnie postanowiła nałożyć na Klub Olimpia Elbląg środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5.000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

13. Komisja postanowiła przyznać BTS Rekord:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024.

14. Komisja postanowiła przyznać KKP Stomilanki Olsztyn:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z zakresu personelu i administracji.

Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od ich otrzymania.

Komisja na przedmiotowym posiedzeniu zakończyła również wszczęte postępowania wyjaśniające dotyczące naruszenia kryterium S.01 względem Klubów Futsalu i postanowiła:

– nałożyć na kluby Investa PZZ Futsal Piła oraz Mrówka MKS Orlik Mosina sankcję regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 4.000 zł;
– nałożyć na klub LSSS Lębork sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty kary pieniężnej w wysokości 3.000 zł.

Klubom Futsalu od powyższych decyzji przysługuje odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 7 dni od ich otrzymania.


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/