Koncerty Magdaleńskie : Colloque des Claviers.
Już 23 kwietnia nadarzy się okazja do uczestnictwa w koncercie tego wyjątkowego duetu, który wystąpi podczas kolejnej odsłony Koncertów Magdaleńskich.
Program:
Jean-Luc Perrot (*1959) – Suite à quatre mains dans le style français – Plein Jeu (ok. 4 min)
Louis Vierne (1870-1937) – 2e Symphonie pour Orgue op. 20 – Scherzo (ok. 5 min)
Jeanne Demessieux (1921-1968) – Répons pour le temps de Pâques (ok. 6 min)
Mariusz Kozieł (*1998) – Wariacje na temat Uwoz mamo roz na dwóch wykonawców (ok. 7,5 min)
Max Reger (1873-1916) – Preludium e-moll op. 59 nr 1 (ok. 4 min)
Louis Vierne (1870-1937) – Naïades op. 55 nr 4 (4,5 min)
Naji Hakim (*1955) – Rhapsody for Organ Duet (15 min)
I. Allegro molto
II. Andante sostenuto
III. Vivace
IV. Andante tranquillo
V. Quodlibet
Wykonawcy:
Aleksandra Gawrońska-Kozieł
Mariusz Kozieł
Zespół powstał w 2020 r. pod kierunkiem prof. Dagmary Niedzieli i asyst. mgra Daniela Strządały. W zeszłym roku zdobyli pierwsze miejsce w Concours Gaston Litaize 2022 we Francji. W grudniu 2021 roku otrzymali pierwszą nagrodę w The 5th International Moscow Music Competition w kategorii Zespoły.
Aleksandra Gawrońska-Kozieł ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Ostrołęce, w klasie fortepianu. Jest absolwentką studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Bierze czynny udział w kursach pianistycznych i organowych. Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez prof. Daniela Rotha, prof. Pietera van Dijka, prof. Lorenzo Ghielmiego, prof. Giampaolo di Rosa i dra Adama Tańskiego. Oprócz zgłębiania wiedzy związanej z muzyką, realizuje się na polu literackim. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich. W 2014 r. Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki wydało jej tomik poezji zatytułowany Puzzle.
Mariusz Kozieł ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (studia licencjackie w klasie organów prof. Witolda Zabornego, magisterskie u dra hab. Krzysztofa Lukasa). Otrzymał prestiżowe nagrody na wielu konkursach organowych i kompozytorskich. Do jego szczególnych osiągnięć należą: I miejsce w konkursie improwizacji podczas XXI. Petr Eben International Organ Competition w Opawie (Czechy) w 2022 r., II miejsce w Konkursie Interpretacji podczas XI Międzynarodowego Konkursu Muzyki Organowej im. Jana Pieterszoona Sweelincka w Gdańsku w 2021 r. i I miejsce w Konkursie Muzyki Organowej podczas XXX Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi w 2018 r. Swój warsztat wykonawczy doskonalił podczas kursów mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez prof. Juliana Gembalskiego, prof. Daniela Rotha, prof. Pietera van Dijka, prof. Thierry’ego Escaicha, prof. Lorenzo Ghielmiego, prof. Giampaolo di Rosa i dra Adama Tańskiego.
Źródło : https://kultura.tychy.pl/