Kolizja z udziałem dwóch samochodów i autobusu komunikacji miejskiej w Świerczyńcu.

 


Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność oraz ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego! W czwartek w Świerczyńcu na skrzyżowaniu ulic Barwnej, Bieruńskiej i Trzcinowej doszło do wyjątkowo groźnej kolizji. Kierujący osobowym peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu autobusowi komunikacji miejskiej. W wyniku zderzenia z autobusem samochód osobowy marki peugeot przemieścił się, uderzając w pojazd marki mazda, oczekujący na możliwość włączenia się do ruchu.

Do kolizji doszło 13 kwietnia o około godziny 17.00 w Świerczyńcu. 36- letni kierujący peugeotem, jadąc ulicą Bieruńską od strony Tychów, dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Barwną, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu autobusowi komunikacji miejskiej. W wyniku zderzenia z autobusem pojazd marki peugeot przemieścił się uderzając w samochód marki mazda, który oczekiwał na możliwość włączenia się do ruchu. Służby ratunkowe udzieliły pomocy medycznej pasażerce peugeota, która była w zaawansowanej ciąży. Kobieta trafiła do szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych badań. Na szczęście w autobusie nie było pasażerów i pozostałym uczestnikom zdarzenia drogowego nic się nie stało. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Na sprawcę mundurowi nałożyli mandat oraz 10 punktów karnych. Z uwagi na uszkodzenia wszystkich trzech samochodów, zatrzymano dowody rejestracyjne. Zdarzenie drogowe skutkowało sporymi utrudnieniami w ruchu.

Bieruńska drogówka apeluje o stosowanie się do obowiązujących przepisów i podstawowych zasad ruchu drogowego! Równie ważne jest także zachowanie ostrożności! Tak niewiele trzeba, by doszło do tragedii!


Źródło : https://bierun.policja.gov.pl/