Produkowany w Tychach Jeep® Avenger zdobywcą tytułu „Electric Car of the Year”.

 


Nowy, w pełni elektryczny Jeep® Avenger zdobył kolejne uznanie międzynarodowych mediów, zdobywając tytuł „Electric Car of the Year” (Samochód elektryczny roku) oraz „Best Electric City Car” (Najlepszy miejski samochód elektryczny) w prestiżowym konkursie TopGear.com Electric Awards 2023, który nagradza najlepsze samochody elektryczne w branży, od hipersamochodów po hatchbacki.

Odnosząc się do tytułu „Elektrycznego Samochodu Roku” zdobytego przez Avengera, Jack Rix, redaktor magazynu Top Gear, powiedział: „Avenger to jeden z tych modeli samochodów, które zostały zaprojektowane przez osoby kochające swoją pracę. W konsekwencji powstał samochód o wyważonym wyglądzie, nie za bardzo agresywny, ale też nie za bardzo „przesłodzony”. Linia modelu, dobór materiałów, kolory oraz grafika są nowoczesne i idealnie ze sobą współgrają. To w zasadzie znana technologia, odpowiednio dopracowana, a efekt końcowy tworzy doskonałą całość w konkurencyjnej cenie. Jest raczej przystępny niż ekskluzywny. To bardzo dobrze, jak na obecne czasy.”

TopGear.com wyróżnił również pierwszy w historii marki Jeep samochód z napędem w pełni elektrycznym tytułem „Best Electric City Car”, dodając: „Avenger to samochód o mniejszych wymiarach w stosunku do większości małych crossoverów. Kanciasty w kształcie, doskonale porusza się po wąskich uliczkach, a czarne masywne osłony i zderzaki uratują dzień, kiedy lekko się zagapimy. Model został zaprojektowany z myślą o lekkiej jeździe terenowej (mild off-roading), dlatego też krótkie zwisy przedni i tylny oraz całkiem wysoki prześwit sprawiają, że wyboje i dziury w jezdni nie są już problemem. Jego wysokość oznacza, że z tyłu pomieszczą się dorosłe osoby i, że ma porządny bagażnik. Jeśli dodamy wszystkie te cechy, otrzymamy najlepszy obecnie miejski samochód elektryczny.”

Jules Tilstone, dyrektor generalny marki Jeep w Wielkiej Brytanii, powiedział: „Chciałbym podziękować jurorom Top Gear, którzy uznali Avengera za wyróżniającą się ofertę w sektorze samochodów elektrycznych. To niesamowite, że Avenger już teraz cieszy się znacznym uznaniem mediów, o czym świadczy ostatnia podwójna wygrana w plebiscycie Top Gear Electric Awards 2023. Avenger przewodzi naszej odpowiednio dopasowanej europejskiej ofercie pojazdów i stanowi znaczący krok naprzód w kierunku kolejnej generacji zelektryfikowanych Jeepów.”

Najnowsze nagrody przyznane przez TopGear.com dołączą do ostatnich wyróżnień uzyskanych przez Jeepa Avengera, czyli do tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2023 (marka odebrała tę nagrodę po raz pierwszy w historii) oraz Najlepszego Rodzinnego SUV-a 2023 roku, przyznanego w plebiscycie „Women’s World Car of the Year”.

Nowy Avenger to kompaktowy SUV mierzący zaledwie cztery metry, który jest pozycjonowany w szybko rozwijającej się kategorii B-SUV-ów. Przeznaczony dla ludzi aktywnych, którzy poszukują SUV-a o kompaktowych wymiarach, Jeep Avenger oferuje mnóstwo miejsca i możliwości przechowywania. Od samego początku zaprojektowany i skonstruowany jako model Jeepa, Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii.

Z zasięgiem do 400 km* w cyklu mieszanym WLTP, nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh.

Wprowadzenie Jeepa Avengera na rynek europejski to początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep – fali BEV – w ramach której do 2025 roku na rynek trafią cztery w pełni elektryczne modele. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w 100% elektryczne.


Źródło : https://www.media.stellantis.com/