Trzecia porażka GKS-u z finale PHL.

Niestety w trzecim spotkaniu finałowym Polskiej Hokej Ligi tyski GKS przegrał z katowickim GKS-em 2:5. Kolejny mecz, który może przesądzić o Mistrzostwie Polski, w czwartek, 30 marca w Katowicach.

Pierwsza tercja trzeciego meczu o tytuł Mistrza Polski była mocno wyrównana i nie przyniosła żadnej bramki.

Inaczej było w drugiej tercji, która bardzo szybko przyniosła gola na 1-0 dla GKS-u Tychy. To jednak nie zdemotywowało ani hokeistów katowickiej GieKSy. Bardzo szybko katowiczanie wzięli się za odrabianie strat i zrobili to ze sporą nawiązką. Po bramkach Lehtonena (25’), Olssona (30’) i Pulkkinena (37’) katowicka GieKSa znalazła się dużo bliżej kolejnego zwycięstwa w finałowej serii.

Na trzecią tercję hokeiści Górniczych Klubów Sportowych z Katowic i Tychów wyjeżdżali przy wyniku 3-1 dla gospodarzy. Tyszanie, podobnie jak w poprzedniej tercji, szybko pokonali Murraya. Komorski umieścił krążek w katowickiej bramce w 42. minucie spotkania. Przez kolejnych kilka minut spotkania to jednak katowiczanie lepiej prezentowali się na lodzie. Nerwowa sytuacja, zakończona niespodziewaną koniecznością zmiany tyskiego bramkarza, po niesportowym zachowaniu Fucika w połowie ostatniej tercji i gra w przewadze pomogła hokeistom z Katowic podwyższyć prowadzenie. W 51. minucie bramkę na 4-2 zdobył kapitan GieKSy z Katowic, Grzegorz Pasiut. Przewaga katowiczan wzrosła do trzech bramek, kiedy w 54 minucie, po strzale Kolusza, kij dołożył Lehtonen. Tym samym ustalił wynik spotkania – GKS Katowice wygrał 5-2.

GKS Katowice – GKS Tychy 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

• 5:2 Matias Lehtonen (55)

GKS Katowice Murray – Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Kolusz, Wajda, Simek, Monto, Magee – Varttinen, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson – Mrugała, Musioł, Hitosato, Smal, Krężołek

GKS Tychy Fucik (50. Lewartowski) – Pociecha, Kaskinen, Sedivy, Komorski, Szturc – Ciura, Bizacki, Juhola, Galant, Jeziorski – Younan, Nilsson, Mroczkowski, Boivin, Dupuy – Ubowski, Jaśkiewicz, Gościński, Starzyński, Marzec.