Zwycięski GKS w Krośnie.

Na zakończenie 23. kolejki Suzuki I ligi GKS Tychy wygrał w Krośnie z Miastem Szkła 72:66. Gospodarze roztrwonili 15 punktów przewagi, a w końcówce zupełnie się pogubili.

Pierwsza kwarta była wyrównana (11:10), ale brakowało w niej skuteczności. Gospodarze trafili 4/14, a goście 4/16 prób z gry. Jeszcze gorzej było w rzutach z dystansu (łącznie 1/11). Krośnianie przez dwie minuty kolejnej odsłony zdobyli osiem punktów, a gdy pięć kolejnych dorzucił Dariusz Oczkowicz było 24:13.

GKS miał tylko moment, gdy po pięciu punktach Karola Kamińskiego zbliżył się na 20:26. Po 20 minutach przegrywał jednak 28:40. W drugiej kwarcie Miasto Szkła zdobyło 29 punktów wykorzystując 11/14 prób z gry. Znacząca odmiana w porównaniu ze wcześniejszymi 10 minutami.

Na początku trzeciej kwarty Miasto Szkła prowadziło 43:28, ale to był moment zwrotny. GKS w tej odsłonie miał dwie siedmiopunktowe serie i po 30 minutach odrobił prawie wszystkie straty (50:47). W decydujących 10 minutach goście częściej minimalnie przeważali.

W kluczowym momencie „trójkę” trafił Karol Kamiński, a po punktach Macieja Koperskiego było 66:61. Szalonym rzutem z dystansu odpowiedział Michał Jankowski jednak chwilę później jego faul na Koperskim został uznany przez sędziów za niesportowy. Strzelec GKS-u wykorzystał rzuty wolne, a goście mieli piłkę i już nie dali sobie wydrzeć 16. zwycięstwa w sezonie.

GKS wygrał pomimo poważnego osłabienia. W składzie zabrakło lidera śląskiej drużyny. Piotr Wieloch zdobywa średnio 12,8 punktu i rozdaje 5,1 asysty. Pod jego nieobecność cały zespół miał dziewięć asyst przy 17 przeciwnika, ale to nie okazało się decydujące. GKS przeważał w zbiórkach (39:26), a 20 punktów zdobył Maciej Koperski. Dla gospodarzy 16 „oczek” (7/8 z gry) rzucił Klavs Dubults.

Miasto Szkła Krosno – GKS Tychy 66:72 (11:10, 29:18, 10:19, 16:25)

Miasto Szkła: Dubults 16, Oczkowicz 11, Jankowski 8, Śpica 8, Łałak 7, Zagórski 5, Harris 4, Heliński 4, Traczyk 3, Dawdo 0.

GKS: Koperski 20, Stankowski 16, Kamiński 12, Mąkowski 10, Krajewski 7, Kędel 6, Nowakowski 1, Trubacz 0, Ziaja 0.