Tyszanka Joanna Brehmer delegatem IHF podczas Mistrzostw Świata Mężczyzn 2023.

 


Światowa Federacji Piłki Ręcznej /IHF/ nominowała Joannę Brehmer do pełnienia roli delegata podczas Mistrzostw Świata Mężczyzn 2023. To kolejne prestiżowe wyróżnienie dla tyszanki.

Joanna Brehmer w roli delegata występuje od 2019 roku. Polka ma już za sobą udział w trzech młodzieżowych imprezach mistrzostw świata oraz dwóch seniorskich imprezach Mistrzostw Świata Kobiet – Japonia 2019 oraz Hiszpania 2021. Podczas ostatniej imprezy mistrzostw Świata wspomniana Brehmer zakończyła swój udział nominacją podczas finału Francja – Norwegia.

Oprócz Polki w roli delegatów są nominowane jeszcze dwie kobiety: Arijana Jasarević Vojić z Bośni i Hercegowiny oraz Anja Freser ze Słowenii.

Z piłką ręczną Joanna Brehmer (z domu Kaczorowska) zetknęła się już podczas nauki w tyskich szkołach podstawowych nr 22 i 12, a później w Liceum Ogólnokształcącym im. L. Kruczkowskiego. Jej pierwszymi trenerami w Tychach byli Krzysztof Mydlarz, Stanisław Loska i Jerzy Ciałoń. Jest wychowanką Fasamy Tychy i Malucha Tychy, potem występowała w Azotach Chorzów, AZS AWF Katowice i AKS Chorzów. Grała w reprezentacji Polski juniorek.

Obiecująco zapowiadającą się karierę przerwała poważna kontuzja, ale Joanna Brehmer pozostała przy piłce ręcznej. Po ukończeniu kursu sędziowskiego, była najpierw sędzią szczebla okręgowego, potem związkowym, a od 2009 roku sędzią międzynarodowym. Po zakończeniu kariery sędziowskiej została delegatem polskiego i światowego związku. Od 2022 roku Joanna Brehmer odpowiada w komisji sędziowskiej Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) za rozwój kobiecego sędziowania. Jest pierwszą w historii osobą z Polski w elitarnych strukturach IHF.