Wysokie zwycięstwo tyskich rezerw na zakończenie rundy jesiennej.

Na zakończenie roku i rundy jesiennej tyszanie urządzili sobie prawdziwą strzelaninę, pokonując na własnym terenie Unię Racibórz aż 7:1.

Już w 5. minucie spotkania miejscowi przeprowadzili groźną akcję, którą faulem na Orlińskim przerwał Duda, a że przewinienie miało miejsce w polu karnym, to rozjemca spotkania bez zawahania wskazał na „wapno”. Okazji do otwarcia wyniku nie zaprzepaścił z kolei Pipia i pewnym strzałem przy słupku kompletnie zmylił Szyrę.

Na drugiego gola przyszło nam poczekać dwadzieścia minut, kiedy to Orliński zdecydował się na strzał z okolicy 30 metra i przełamując dłonie Szyry, ulokował piłkę w sieci.

Po zmianie stron tyszanie ani myśleli zwalniać tempa. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry Ploch uderzając z dystansu posłał piłkę tuż nad poprzeczką.

Kilka minut później Dzięgielewski rozpoczął swój „show”. Wpierw sfinalizował akcję rozpoczętą przez Plocha i Wilka, dostawiając tylko stopę do idealnie wyłożonej, wzdłuż linii bramkowej, piłki. Po kolejnych dwóch minutach było już 4:0. Tym razem popularny „Dzięgiel” uderzeniem z głowy zamknął dośrodkowanie Rabieja i obijając jeszcze słupek bramki Raciborza podwyższył wynik spotkania.

W 63. minucie powinno być już 5:0, ale sytuacji sam na sam z Szyrą nie wykorzystał Wilk posyłając futbolówkę wprost w nogi golkipera gości. W następnej akcji to przyjezdni stanęli przed szansą na pierwsze tego dnia trafienie, ale tu w sukurs Odyjewskiemu przybiegł Kopczyk wybijając piłkę z linii bramkowej i Oślizlok mógł tylko żałować zmarnowanej okazji.

Ten sam zawodnik w 72. minucie już się nie pomylił pewnie wykorzystując rzut karny.

Radość przyjezdnych nie trwała jednak zbyt długo. Na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Dzięgielewski skompletował hat-tricka wykorzystując prostopadłe zagranie Kacprowskiego i mieliśmy 5:1.

W następnej akcji faulu we własnym polu karnym dopuścił się Szyra i trzeci raz tego dnia byliśmy świadkami „jedenastki”. Tym razem pewnym egzekutorem okazał się Dzięgielewski, podwyższając wynik meczu na 6:1.

Możemy trochę żałować, że nie często było nam dane w tej rundzie korzystać z młodych chłopaków z pierwszej drużyny, ale tak się nam terminarz układał, że było to wykluczone. Cieszy jednak, że każde ich zejście do czwartej ligi robi różnicę na boisku – powiedział drugi trener GKS II Tychy.

Mylił się jednak ten, kto myślał, że to koniec strzeleckiego popisu tyszan. W 86. minucie wynik ustalił Wilk, wykorzystując błąd bramkarza Unii i efektowne zwycięstwo na zakończenie 2022 roku stało się faktem.

Potencjał piłkarski w tym zespole jest duży i dzisiaj udało się go w pełni wydobyć. Szybko objęliśmy prowadzenie, które po przerwie podwyższyliśmy pewnie kontrolując boiskowe wydarzenia. Kolejny raz pokazaliśmy, że nasze boisko jest sporym atutem, dzięki któremu potrafimy wygrać z każdym rywalem. Cieszy tak wysoki wynik, bo ten ostatni mecz na przełomie roku zawsze zapada głębiej w pamięć – podsumował trener Łukasz Kopczak.

GKS II Tychy – KP Unia Racibórz 7:1 (2:0)