Zwycięstwo GKS-u i awans do turnieju finałowego Pucharu Polski.

 


W niedzielę, 30 października została rozegrana ostatnia kolejka drugiej rundy Polskiej Hokej Ligi. Na Stadionie Zimowym GKS Tychy pokonał KH Energa Toruń i awansował do Turnieju Finałowego Pucharu Polski, który odbędzie się pod koniec grudnia.

Zgodnie z regulaminem do Turnieju Finałowego Pucharu Polski awansowały drużyny, które po dwóch rundach zajęły cztery najwyższe miejsca w tabeli PHL. W Turnieju Finałowym wystąpią obecny lider GKS Katowice, wicelider Re-Plast Unia Oświęcim, plasująca się na 3. miejscu Comarch Cracovia, która w poprzednim sezonie zdobyła to cenne trofeum oraz GKS Tychy, który wskoczył na 4. pozycję, wyprzedzając JKH.

Na Stadionie Zimowym przygotowano oprawę halloweenową. Niektórzy z kibiców przyszli w przebraniach, a miejscowi hokeiści mieli trykoty nawiązujące do Halloween. Fani już w 2. minucie oglądali bramkę, którą zdobył Ondrej Sedivy. Później obie drużyny miały problemy z trafieniem do bramki. W decydującej odsłonie najpierw wyrównującego gola strzelił Korenchuk, ale w 59. minucie Mroczkowski zdobył bramkę na 2:1.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
1:0 Ondrej Šedivý – Christian Mroczkowski – Filip Komorski (01:42) 5/4
1:1 Illia Korenchuk – Mark Viitanen – Patrik Szecsi (45:25)
2:1 Christian Mroczkowski – Ondrej Šedivý – Jean Dupuy (58:21) 5/4

GKS Tychy: Fučík (Lewartowski) – Pociecha, Bizacki; Šedivý, Komorski, Gościński – Jaśkiewicz, Bagin; Bukowski, Ubowski, Jeziorski – Younan, Kasperek; Mroczkowski, Boivin, Dupuy – Krzyżek, Sobecki, Wróbel, Starzyński, Marzec.