23 Kwesta Listopadowa na rzecz Domu Hospicyjnego przy ul. Żorskiej.

 


1 listopad to szczególny czas pamięci i zadumy. Również tego dnia dobrze jest pomagać. Już po raz 23 będziemy kwestować na rzecz Hospicjum, gdzie z troską dbamy o Chorego na jego ostatniej drodze życia.

Wolontariusze hospicyjni i szkolni ze szkół ponadpodstawowych, jak i osoby prywatne będą kwestować tego dnia na terenie cmentarzy: „Wartogłowiec” i ”Barwna” oraz w parafiach pw. Ducha Świętego w Tychach, św. Marii Magdaleny w Tychach, Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach, Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cielmicach oraz przy Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu.

Kwesta odbędzie się w godzinach od 08.00-18.00 a osoby kwestujące będą wyposażone w identyfikatory oraz zaplombowane puszki i skarbony hospicyjne.

23 Kwestę Listopadową można wesprzeć również online wchodząc na stronę internetową www.hospicjum.tychy.pl w zakładkę – kwestuj online.

Bazy kwesty będą mieściły się w Domu Hospicyjnym w Tychach, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Tychach – Wartogłowcu oraz w Domu Parafialnym parafii św. Marii Magdaleny w Tychach.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz utrzymania Domu Hospicyjnego przy ul. Żorskiej 17 w Tychach, który powstał jako votum wdzięczności za Pontyfikat św. Jana Pawła II.


Źródło : https://www.hospicjum.tychy.pl/