Uliczny Mad Max – warsztaty fotografii ulicznej i moblinej.
Jak wtopić się w tłum i być niewidzialnym podczas fotografowania? Jak wykorzystać atuty przesycenia telefonami komórkowymi w przestrzeni miejskiej? Jak blisko można podejść do osoby i tematu, który nas interesuje? Uczestnicy i uczestniczki warsztatów skoncentrują się na fotografii mobilnej, tj. zastosowaniu aparatu fotograficznego, który najczęściej ma się przy sobie, czyli tego w telefonie!
Warsztaty skierowane są do osób, które interesują się fotografią uliczną oraz chcą pogłębiać i doskonalić nie tylko teorię, ale i praktykę fotograficzną. To doskonała okazja do przeżycia wielu fotograficznych odkryć oraz zaskoczeń. W programie: wykłady, ćwiczenia praktyczne podczas miejskiego spaceru, konsultacje indywidualne, dyskusje, analiza zdjęć wykonanych podczas warsztatów i autorski pokaz zdjęć Maksa Skrzeczkowskiego.
Po warsztatach, dla zainteresowanych, przewidziane dodatkowe spotkanie, podczas którego możliwe będą konsultacje indywidualne z Maksem Skrzeczkowskim, stąd prosimy przynieść maksymalnie 10 zdjęć (wydrukowanych lub na nośniku elektronicznym).
Uczestników i uczestniczki prosimy o przyniesienie telefonu komórkowego z wbudowanym aparatem fotograficznym. Wymagany jest dostęp do transferu elektronicznego w telefonie – zdjęcia wykonane podczas ćwiczeń praktycznych (miejskiego spaceru) będą przesyłane przez autorów i autorki na podany w trakcie warsztatów adres e-mail, w celu ich omówienia.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy i miłośniczki malowania światłem z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami i fotografkami. Do TTF–u należą zarówno zawodowi fotografowie i fotografki, jak i amatorzy i amatorki; więcej: www.ttf.tychy.pl
prowadzi: Maks Skrzeczkowski – fotograf (magister sztuki), podróżnik, wykładowca fotografii na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, fotoreporter magazynu „Lajf”, wieloletni koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych, twórca projektu Kazimierska Wiosna Fotograficzna, międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich w Ukrainie (2004). Wielokrotnie wyróżniony i nagradzany w konkursach fotograficznych m.in. Grand Press Photo 2021 oraz za działania w dziedzinie kultury; sam również zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z niesłabnącą pasją od lat fotograficznie eksploruje ulotną codzienność życia w Kazimierzu Dolnym, czterokrotnie był na wschodzie Ukrainy, na terenie objętym działaniami wojennymi. To bez wątpienia postać nietuzinkowa, fotograf ekstremalny, ale co równie ważne kreatywny. Zaskakuje, podejmując szalone i trudne wyzwania. Świat nieustannie go zachwyca i zadziwia.
czas trwania: godz. 9.00–18.00
zapisy (liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń): info@ttf.tychy.pl
wstęp wolny
organizator:
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne
Muzeum Miejskie w Tychach
partner:
Tychy Press Photo
Źródło : https://kultura.tychy.pl/