33 latek stracił prawo jazdy w kilka sekund.

 


Zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z tyskiej grupy SPEED 33-latek, stracił prawo jazdy w zaledwie kilka sekund. Kierujący mercedesem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym oraz wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Łącznie mężczyzna otrzymał 2500 zł mandatu oraz 26 punktów karnych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, wchodzący w skład grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. 33-letni kierujący zwrócił uwagę mundurowych, gdy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. W związku z przekroczeniem prędkości, kierujący otrzymał mandat karny w wysokości 1000 złotych i 11 punktów karnych. Natomiast niebezpieczny manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych kosztował 33-latka 1500 złotych i 15 punków karnych. Ostatecznie kierujący stracił prawo jazdy.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także uważali, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie tylko wymagają tego przepisy, ale i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego!


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/