Zagłosuj w 9. edycji Budżetu Obywatelskiego.

 


9 września rozpoczęło się głosowanie na projekty mieszkańców złożone w  9. edycji Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec będzie mógł wybrać dwa projekty. W tym roku każdy projekt ma przydzielony numer, po którym możemy go odnaleźć w naszej bazie projektów na rok 2023.

Do 9 edycji Budżetu Obywatelskiego złożono 197 wniosków. Po weryfikacji formalnej i merytorycznej pod głosowanie trafiło łącznie 128 projektów, z czego 29 dotyczących całego miasta oraz 99 projektów dotyczących określonego rejonu miasta. Jest w czym wybierać. Wszystkie projekty są opisane na stronie razemtychy.pl Dodatkowo każdy projekt został przypisany do konkretnej kategorii oraz dzielnicy.

Podczas głosowania każdy tyszanin niezależnie od tego ile ma lat – może wybrać maksymalnie dwa projekty – jeden z puli projektów dotyczących całego miasta i jeden z puli projektów dotyczących określonego rejonu miasta. Przy wyborze projektu rejonowego możesz wybrać projekt, który najbardziej Cię interesuje a nie projekt, który znajduje się najbliżej twojego zamieszkania.

Jak już wybrałeś projekt/projekty możesz zagłosować

Głosowanie w formie elektronicznej zajmie Ci nie więcej niż 5 minut. Po wpisaniu imienia, nazwiska i adresu zamieszkania oraz zaakceptowaniu regulaminu, ostateczny wybór zatwierdź klikając na pasek „Głosuj”. Głosowanie internetowe rozpoczyna się  9 września o godz. 0.00 i trwa do 19 września do godz. 23.59. Można zagłosować tylko raz, a każda następna próba oddania głosu będzie uznana za nieważną.

W formie papierowej możesz zagłosować w Głównym Puncie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30 pokój 209 od 9 do 19 września w godzinach pracy urzędu.

Dlaczego warto głosować?

Pula środków przeznaczona realizację zadań z Budżetu Obywatelskiego wynosi 5 mln złotych. Warto zagłosować i zdecydować na co te pieniądze mają zostać przeznaczone. Wasze głosy mogą realnie wpłynąć na kształt naszych osiedli i całego miasta. Oczywiście do realizacji przejdą te projekty, które uzyskają najwięcej głosów mieszkańców.

Kto jeszcze nie wybrał swoich projektów może zapoznać się z nimi na stronie razemtychy.pl w zakładce Budżet Obywatelski na 2023 r./Projekty Mieszkańców.

Projekty na stronie razemtychy.pl można odszukać po kategorii lub po nazwie dzielnicy.

Wśród kategorii projektów rejonowych, na które można głosować są m.in.: dotyczące ulic, chodników, parkingów; boisk, siłowni i placów zabawskwerów, terenów rekreacyjnych i zielonych oraz  dotyczących spotkań integracyjnych i warsztatów.

Dla osób, które chciałyby zagłosować, ale nie posiadają komputera lub mają problem z dostępem do Internetu przygotowaliśmy wykaz miejsc, w których można zagłosować na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok:

Data Godzina Miejsce Nazwa imprezy/wydarzenia
09.09.2022 r. (piątek) 18:30 – 19:30 Park Górniczy seans kina plenerowego na osiedlu A
10.09.2022 r. (sobota) 10:00 – 15:00 OW Paprocany koło Parku Linowego X Tyski Dogtrekking
11.09.2022 r. (niedziela) 16:00 – 19:00 Dziedziniec Teatru Małego/ MDK nr 1, ul. Hlonda 1 Piknik rodzinny na osiedlu B
Codziennie od poniedziałku do piątku w:

  • Głównym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30 pok. 209 piętro 1 w godzinach pracy Urzędu Miasta Tychy
  • Urzędzie Miasta Tychy Biuro Obsługi Klienta – al. Niepodległości 49 na parterze w godzinach pracy Urzędu Miasta Tychy
  • Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w jej filiachw godzinach ich pracy.


Źródło : https://razemtychy.pl/