Marcin Held z kolejnym zwycięstwem.

 


Marcin Held odniósł zwycięstwo w walce kwalifikacyjnej na gali PFL 9. Polski specjalista od parteru pokonał Mylesa Price’a przez duszenie gilotynowe w drugiej rundzie starcia.

Od samego początku walki Held przeszedł do ataku. Polak wywierał presję i zamykał rywala pod siatką. Price przyjmował kolejne uderzenia na głowę. Akcja przeniosła się na matę, Marcin zajął pozycję boczną. Myles wrócił na nogi, ale Held utrzymał kontrolę w klinczu i wyprowadził kilka celnych kolan. Irlandczyk uciekł na środek klatki, a następnie samemu docisnął Marcina do siatki. Zawodnicy szybko wrócili jednak do pełnego dystansu, gdzie aktywniejszą stroną pozostawał Held. Polak zbliżył się do przeciwnika i zanurkował po obalenie. Myles bronił się z plecami przy siatce, lepszą pozycję w klinczu utrzymywał Marcin. Zawodnicy wymienili po ciosie przy rozerwaniu zwarcia. Marcin i Myles mieszali krótkie wymiany z siłową przepychanką w klinczu pod siatką.

W drugiej rundzie Price starał się zaskoczyć Helda gilotyną. Marcin nie miał problemów z uwolnieniem głowy i ustabilizowaniem pozycji bocznej. Nieco później to Polak poszukał duszenia gilotynowego, ale Myles także wydostał się z tej techniki kończącej. Held szukał wpięcia za plecy, co Price wykorzystał do odwrócenia pozycji. Irlandczyk popełnił jednak błąd i pozwolił Marcinowi na zapięcie gilotyny. Tym razem duszenie okazało się skuteczne, Held zmusił przeciwnika do odklepania.

70,3 kg: Marcin Held pok. Mylesa Price’a przez poddanie (gilotyna), runda 2, 2:37


Źródło : https://www.mmarocks.pl/