Podsumowanie działań tyskiej drogówki „Bezpieczny cyklista”.

 


Policjanci tyskiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny cyklista”. Łącznie mundurowi ujawnili 69 wykroczeń, których dopuścili się kierujący pojazdami. Apelujemy rozwagę i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego oraz stosowaniem się do zasady ograniczonego zaufania na drodze.

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista”. Na celowniku byli zarówno rowerzyści jak i kierujący pojazdami popełniający wykroczenia względem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci ujawnili łącznie 69 wykroczeń. 58 kierujących przekroczyło prędkość w rejonie przejścia dla pieszych, a pozostali między innymi nie stosowali się do ruchu prawostronnego. Ponadto podczas trwających działań mundurowi czterokrotnie wyjeżdżali do kolizji drogowych.

Przypominamy, że kierujący powinni zachować szczególną uwagę skręcając w drogę poprzeczną, na której jest przejazd dla rowerów i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście. Kierujący jednośladem z kolei powinien kierować się zasadą ograniczonego zaufania i powinien być świadom tego, co może się stać, gdy zlekceważy ewentualny błąd kierowcy. Musi wykazać się rozsądkiem, ostrożnością oraz wyobraźnią na drodze, ponieważ w konfrontacji z samochodem nie ma szans.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/