Mapy pamięci – warsztaty plastyczno–wspomnieniowe z tłumaczeniem na język ukraiński.

 


Muzeum Miejskie w Tychach, pl. Wolności 1 – 06.08.2022 r., godz. 11:00
Wstęp wolny.
Warsztaty manualne, towarzyszące wystawie „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”. Dla wszystkich, niezależnie od wieku, także dla gości z Ukrainy, oparte na pracy z archiwalnymi fotografiami i wspomnieniami.

Zygmunt Kubski, fotograf amator, obserwator rozbudowy Tychów, autor ogromnego zbioru fotografii ukazujących miasto w różnych momentach, przebył drugą drogę zanim trafił do Tychów. Wywodził się z majątku ziemskiego Winnica w wielkopolskim Trzemesznie (w czasie wojny zajętym przez wojsko niemieckie, po wojnie rozparcelowanym). To historia utraty, zmiany i wędrówki. Tuż przed śmiercią z pamięci odtworzył plan gospodarstwa, który zobaczyć można na wystawie „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”. Podczas spotkania, poprzez archiwalne fotografie i osobiste wspomnienia, spróbujemy odtworzyć nasze utracone lub opuszczone miejsca, tworząc na papierze własne mapy pamięci.

Uczestników i uczestniczki prosimy o przyniesienie fotografii (mogą być zapisane w pamięci telefonu/aparatu), ukazujących ważne miejsce i osoby z nim związane.

Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

tłumaczy: Sofiia Moseichuk


Źródło : https://kultura.tychy.pl/