Zjazd z autostrady A4 od strony Wrocławia i centrum Katowic w kierunku Tychów otwarty.

 


Zjazd z autostrady A4 w kierunku drogi krajowej nr 86 ( w kierunku Tychów) w Katowicach został oddany do użytku. Od jutra pojadą tamtędy kierowcy.

Dzisiaj otwarto połączenie autostrady A4 od strony Wrocławia i centrum miasta z DK86 w kierunku Tychów (na autostradowym węźle Murckowska), które zostało zamknięte wraz z początkiem inwestycji. Od poniedziałku, w związku ze zmianami, wprowadzone zostaną modyfikacje rozkładów jazdy szesnastu przejeżdżających przez ten rejon linii komunikacji miejskiej.

W uroczystości związanej z udostępnieniem części relacji w rejonie nowego węzła w niedzielę udział wziął premier Mateusz Morawiecki (jednocześnie posła na Sejm z okręgu katowickiego) i prezydenta Katowic Marcina Krupy. Inwestycja jest współfinansowana ze środków europejskich z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Droga nr 86 to jedna z kluczowych arterii w regionie, prowadząca od Katowic w stronę Tychów i Bielska-Białej. Trwająca od ponad trzech lat, znacznie opóźniona rozbudowa jej węzła z drogą krajową nr 81 w Giszowcu, powodowała dotąd duże utrudnienia: zamiast co najmniej dwóch pasów w każdą stronę, częściowo dostępne były tylko pojedyncze pasy.