Karol Sobecki podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z GKS Tychy.

 


Urodził się w roku, kiedy jego tata świętował pierwsze Mistrzostwo Polski. Teraz on sam chce pisać nową kartę w historii. Karol Sobecki podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z GKS Tychy. Jego umowa będzie obowiązywać przez najbliższy sezon.

Bardzo jestem szczęśliwy z możliwości podpisania kontraktu, bo daje on mi motywację do dalszej pracy. Będę na pewno walczył o jak najwięcej minut na lodzie. Moim celem jest dobre pokazanie się na treningach i zaistnienie już w spotkaniach ligowych. Kiedy byłem dzieckiem, to chodziłem na mecze GKS Tychy. Pamiętam spotkanie z 2009 roku, kiedy nasz klub wygrał Puchar Polski z Naprzodem Janów. Bardzo mi się podobało jak widziałem mojego tatę na lodzie i jak dumnie reprezentował klub – mówi nowy zawodnik GKS Tychy, Karol Sobecki.

16- letni obrońca ma już za sobą debiut w protokole meczowym pierwszego zespołu. Karol Sobecki pojechał bowiem do Jastrzębia na mecz o brązowy medal, ale na lodzie ostatecznie się nie pojawił. W ubiegłym sezonie występował w zespołach MOSM Tychy. W pierwszej lidze rozegrał 25 spotkań. Zdobył w nich 3 bramki i zanotował 3 asysty. Obrońca ma za sobą również grę w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata U18 IB.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/