Zobacz jaką trasą pobiegną uczestnicy X Tyskiego Półmaratonu.

 


W 2022 roku zapraszamy Was na całkiem nową trasę Tyskiego Półmaratonu.
Start i miasteczko biegowe będzie umiejscowione w okolicach Stadionu Lekkoatletycznego w Tychach na ul. Edukacji a finiszować będziecie na bieżni Areny Lekkoatletycznej!

Przedstawiamy wstępny zarys trasy X Tyskiego Półmaratonu – trasa jeszcze może ulec nieznacznie zmianie – będzie ona certyfikowana atestem PZLA i po otrzymaniu atestu opublikujemy ostateczną wersję.

Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne)
Długość trasy: 21,0975 km. Trasa posiadać będzie atest PZLA.
Trasa będzie oznaczona znakami pionowymi co 1 km.

Na trasie będzie znajdować się pięć punktów z wodą pitną (3,6km, 8,5km, 12,1km, 14,6km, 17,2km).
Na drugim, czwartym i piątym punkcie oprócz wody będzie dostępny izotonik do dyspozycji uczestników.
W przypadku wysokiej temperatury organizator zapewni na trasie biegu punkty zraszające.
Na trasie przewidziany będzie pomiar kontrolny oraz strefa zmian sztafet (na ok. 9,5km).

Biuro zawodów, start, meta i miasteczko biegowe będzie umieszczone w okolicy Stadionu Lekkoatletycznego w Tychach na ul. Edukacji
(Biuro Zawodów w dniach wcześniejszych tj. 2-3.09.2022 umieszczone będzie w Gemini Park Tychy, ul. Towarowa 2c))

OPIS TRASY :

Startujemy równolegle do bieżni stadionu z szerokiej drogi parkingowej. Zaznaczymy tam mniej więcej strefy startowe i prosimy o ustawienie się w odpowiednich strefach. Po starcie skręcamy w prawo i biegniemy całą szerokością ulicy Edukacji. Mijamy Bielską i skręcamy w Biblioteczną. Całą ławą mijamy po lewej ręce Plac Baczyńskiego a potem w Boczną i przed Teatrem Małym w lewo na Bocheńskiego. Tutaj musicie uważać na wysepki na jezdniach. Będzie gęsto ale nasi wolontariusze będą Was o tym ostrzegać odpowiednio. Znowu mijamy „Bacza” i przez Hotelowiec na wprost rozpoczynamy pierwszy podbieg aż na wiadukt przy stacji Tychy Zachodnie. Następnie ulicami Żwakowską, Stoczniowców mijamy stawy na Sublach dobiegając do pierwszego punktu z wodą. Ulicami Harcerską i Jaśkowicką dobiegamy z powrotem do Stoczniowców gdzie jest krótki podbieg do Alei Bielskiej. Potem znaną z lat poprzednich trasą zbiegamy Sikorskiego aż do Paprocan gdzie czekają po drodze 3 punkty odżywcze. Huta Paprocka, Zameczek Promnice i ośrodek MOSiR. W między czasie w okolicach 9,5 km (tak wiemy jest zmiana ze względów logistycznych) przy dzikiej plaży zlokalizowany będzie punkt zmian dla sztafet. Wybiegamy na Sikorskiego i zbiegamy aż do Armii Krajowej gdzie kierujemy się w prawo. 17/18 kilometr to pewne podbiegi i zbiegi ale osiągając ostatni punkt odżywczy przy Stadionie Zimowym w zasadzie do samej mety będzie już w dół. A ta trasa prowadzi do Niepodległości którą dobiegamy do budynku Urzędu Miasta gdzie przy Pomniku Niepodległości zbiegamy aleją parkową aż do tyskiej „Żyrafy”. Przecinamy Edukacji wbiegając na chodnik aby po chwili zameldować się w Parku Północnym stanowiącym bazę dla sobotnich Park Run. Obiegamy staw i przy Liceum Kruczkowskiego wracamy na jezdnię ulicy Elfów a następnie w prawo na Edukacji rozpoczynając ostatni kilometr trasy. Po zbiegnięciu w stronę stadionu przez bramę wpadamy na bieżnię gdzie pozostaje 300 metrów chwały dla Tych Najlepszych.