Mistrzostwa Polski Oyama PFK w kata – 11 medali dla Tyszan.

W dniu 28 maja 2022r., w Hali Sportowej OSiR w Turku odbyły sie XXVII Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w kata, do których zgłosiło się 174 zawodniczek i zawodników z 22 klubów. Zawodnicy startowali w kata, czyli pokazie technik, oraz w kobudo czyli kata z bronią. Podzieleni byli na kategorie wiekowe.

Tyski Klub Karate reprezentowała grupa 16 zawodników. Po zaciętych pojedynkach w licznie obsadzonych kategoriach 11 razy stawali na podium.

W swoich kategoriach wiekowych 6 zawodników zdobyło tytuł Mistrza Polski: w kata byli to: Natalia Duda, Bartosz Kociołek, Wiktoria Wawrzko, Michalina Domider. Natomiast w kobudo Mistrzami Polski zostali: Natalia Duda, Paula Kozak.
Wice Mistrzostwo Polski w kata zdobyli: Maksymilian Biernacki, Dominika Kapała, Oliwier Panek-Sroka
Trzecie miejsca zajęli w kata: Beata Bentlejewska, a w kobudo: Maksymilian Biernacki.

Trenerem zawodników jest sensei Danuta Fyda-Granek.