Będą eksmisje w Tychach.
Obowiązujący od dwóch lat zakaz realizacji tytułów wykonawczych nakazujących opróżnienie lokalu mieszkalnego, wprowadzony przepisami tzw. specustawy covidowej z dniem 15 kwietnia 2022 r. przestał obowiązywać . Powyższe przepisy narażały właścicieli, w tym Gminę Miasta Tychy, a więc wszystkich mieszkańców Miasta, na dodatkowe koszty i duże straty finansowe, gdyż to oni ponosili opłaty za mieszkania zajmowane przez nieuczciwych najemców. Wprowadzony zakaz eksmisji rzutował również na straty związane z dewastacją lokali i ograniczał podjęcie innych inwestycji gminnych.
Na zmianę przepisów w tym zakresie oczekiwała również Gmina Miasta Tychy, która od ponad dwóch lat nie mogła odzyskać lokali zadłużonych oraz zajmowanych bez tytułu prawnego. Zmiana przepisów w tym zakresie pozwoli Gminie Miasta Tychy odzyskać zadłużone i zniszczone lokale, które po odnowieniu zostaną przyznane nowym lokatorom, oczekującym w kolejce na swój przydział.
Dlatego też obecnie Gmina Miasta Tychy – przy współpracy z Komornikami – podejmuje zakrojone na szeroką skalę działania eksmisyjne.
Wskazać w tym miejscu należy, iż Gmina Miasta Tychy od wielu już lat nie pozostawia najemców i ich rodzin bez pomocy – zapewniając im dogodne możliwości oddłużenia (o których mowa poniżej), a w ostateczności najem socjalny lokali bądź pomieszczenia tymczasowe.
SZANOWNY MIESZKAŃCU!
Jeżeli jesteś najemcą lub byłym najemcą lokalu mieszkalnego położonego w zasobach Gminy Miasta Tychy i jesteś w trudnej sytuacji finansowej, życiowej, posiadasz zadłużenie z tytułu czynszu najmu, chcesz uniknąć eksmisji, a także dodatkowych bardzo wysokich kosztów spraw sądowych i egzekucyjnych oraz zanim podejmiesz decyzję o zaciągnięciu kolejnego kosztownego i zbędnego dla Twojej rodziny „atrakcyjnego” kredytu , zapoznaj się z treścią niniejszej informacji i przekonaj się jakie możliwości wyjścia z Twojej trudnej sytuacji proponuje Ci Gmina Miasta Tychy .
Najemca oraz były najemca lokalu mieszkalnego może starać się o:
- przyznanie dodatku mieszkaniowego,
- rozłożenie należności na dogodne i co ważne – nie oprocentowane raty po uwzględnieniu sytuacji finansowej rodziny [ UWAGA! – podpisanie umowy wstrzymuje naliczanie dalszych odsetek ustawowych za opóźnienie i może skutkować zawieszeniem już prowadzonej egzekucji komorniczej(wstrzymanie narastania długu)] ,
- odroczenie spłaty zadłużenia [ UWAGA! – podpisanie umowy wstrzymuje naliczanie dalszych odsetek ustawowych za opóźnienie i może skutkować zawieszeniem już prowadzonej egzekucji komorniczej(wstrzymanie narastania długu)] ,
- zamianę zajmowanego lokalu na mniejszy lokal za spłatę zadłużenia przez kontrahenta,
- przekwalifikowanie zajmowanego lokalu mieszkalnego na najem socjalny,
- spłata długu w formie świadczenia rzeczowego – odpracowanie,
- pomoc Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
W celu uzyskania szczegółowych informacji o kryteriach i wymogach, które musisz spełnić, aby skorzystać z wyżej wymienionej pomocy, udaj się do właściwego Rejonu Obsługi Mieszkańców MZBM Tychy lub zadzwoń pod nr telefonu :
- ROM nr I 32 227-31-32
- ROM nr II 32 227-29-24
- ROM nr III 32 227-31-37
- ROM nr IV 32 227-22-02
- ROM nr V 32 227-75-34
w godzinach urzędowania MZBM, a to:
- poniedziałek od godz. 700 do godz. 1700,
- wtorek – czwartek od godz. 700 do godz. 1500,
- piątek od godz. 700 do godz. 1300.
Tak niewiele trzeba by pomóc sobie i swojej rodzinie!!!
Wszystko zależy od Ciebie! – PAMIĘTAJ NIE JESTEŚ SAM!
Źródło : https://mzbm.tychy.pl/