Bezpłatne warsztaty z programowania : „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”.

 


Już w najbliższą sobotę 19 lutego przy ul. Korczaka 6 oraz online odbędą się bezpłatne warsztaty z programowania: „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, organizowane przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Zapisy wciąż trwają, a swój udział w tym ogólnopolskim wydarzeniu zadeklarowało już ponad 15000 uczniów! Patronami Honorowymi warsztatów są: Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE oraz Prezydent Tychów – Andrzej Dziuba.

„Koduj z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbywają się stacjonarnie w 90 miastach oraz online w całej Polsce. Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem – dotychczas na zajęcia zapisało się już ponad 14000 uczestników, a to jeszcze nie koniec, ponieważ cały czas można się zapisywać. Ostatnie warsztaty w tej edycji odbędą się 27 lutego.

Programowanie to nie tylko pomysł na naukę poprzez zabawę, to przede wszystkim rozwój twórczego oraz logicznego myślenia. Tworząc gry i aplikacje, dzieci muszą poszukiwać nowych rozwiązań, wykazać się kreatywnością i nieszablonowym podejściem, a co najważniejsze – mogą uczyć się zawodu przyszłości już od najmłodszych lat. Warsztaty „Koduj z Gigantami” są właśnie okazją ku temu, aby zdoby
te kompetencje, stawiając pierwsze kroki w świecie programowania. Bezpłatna rejestracja trwa na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Jak programować? Jak napisać działający kod? W jaki sposób zaprogramować maszynę szyfrującą? To tylko kilka z tematów przygotowanych dla uczestników, którzy poznają środowiska oraz uczą się programowania, łamiąc wraz z trenerami szyfry i rozwiązując zagadki.
Na zajęciach są wykorzystane następujące środowiska i programy:
⦁ Scratch – podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania;
⦁ Minecraft Education Edition – możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków programowania;
⦁ App Inventor – pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;
⦁ C# – jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania;
⦁ Python – język programowania, który jest używany przez profesjonalnych programistów.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. Akcji towarzyszy również specjalny rankingowy konkurs dla szkół, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in. specjalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej organizowane wraz z firmą Microsoft.

Warsztaty są prowadzone przez najlepszych trenerów – programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

Partnerem społecznym „Koduj z Gigantami” są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera dzieci i młodzież w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” – miejsce, które już od najmłodszych lat wprowadza uczniów w świat programowania nowych technologii. Giganci Programowania od 6 lat prowadzą kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowinie, Singapurze i Australii.

Rejestracja na wydarzenie oraz dokładne adresy i terminy w konkretnych miastach dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl