Podsumowanie weekendu w Tyskiej Lidze Futsalu.

 


Dla FC Dallas to był bardzo udany weekend. Najpierw w sobotę pokonali Adwokatów Śląsk 6:5, a w niedzielę Pod Jesionami 5:2 i zgarnęli 6 punktów, dzięki czemu zanotowali gigantyczny skok w ligowej tabeli i aktualnie zajmują wysokie 3 miejsce.

Zaległe spotkanie z 4 kolejki z Jesionami od samego początku przebiegało pod dyktando brązowych medalistów sprzed roku. Z wysokości trybun mogliśmy obserwować Mariusza Masternaka, którego obecność nie wpłynęła jednak pozytywnie na kolegów z Jesion. Ta ekipa z kolei znalazła się na przeciwległym biegunie, ponieważ po dwóch porażkach poniesionych w weekend zakotwiczyła w dole tabeli i zajmuje w tej chwili ostatnie miejsce.

W drugim spotkaniu 1 ligi, który otwierał niedzielne zmagania, Bad Boys nadzwyczaj łatwo poradzili sobie z From UA wygrywając 4:1. Główne role odegrali Michał Piotrowski oraz Adam Wolak, którzy zdobyli po dwie bramki. Dzięki tej wygranej BB zrównali się punktami z La Zabawą i śmiało można stwierdzić, że ten niezwykle doświadczony zespół przechodzi drugą młodość.

Niesamowite rzeczy dzieją się natomiast w 2 lidze. Tam po 6 rozegranych kolejkach szanse na awans do 1 ligi ma… 5 z 6 drużyn! świetną passę kontynuują Oszołomy, którzy tym razem dość niespodziewanie pokonali Pampelunę aż 4:1 i było to dla nich 3 z rzędu zwycięstwo! Szok i niedowierzanie, ale o tym, że Oszołomy zaczną w końcu seryjnie zdobywać punkty było wiadome od początku sezonu, ponieważ ekipa ta przeszła istną metamorfozę i kompletnie nie przypomina zespołu z poprzedniej edycji TLF, kiedy to ponieśli 12 porażek.

Ważne zwycięstwo odnieśli również Luz Blues Team, którzy nie dali najmniejszych szans 'A’msterdamowi. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem LBT 5:1, a wszystkie bramki dla tego zespołu zdobywali Panowie z rodziny Błaszczyków (Adam x 2, Łukasz x 2 i Dariusz x 1). Sytuacja w 2 lidze jest na prawdę arcyciekawa i wszystko wskazuje na to, że losy awansu do elity będą rozstrzygać się do ostatniej kolejki.

W 1 lidze natomiast wyłoniła nam się już wiodąca trójka czyli La Zabawa, Bad Boys i FC Dallas. To trio zbudowało już zaliczkę punktową nad resztą stawki i prawdopodobnie to właśnie między tymi ekipami będzie rozstrzygała się sprawa mistrzostwa na półmetku rozgrywek. Do zakończenia pierwszej rundy w 1 lidze pozostały już tylko 3 kolejki.Źródło : https://futsal-tychy.futbolowo.pl