Zmiany w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych.

 


Zwykle chłodny początek listopada to gorący okres dla policji i służb odpowiedzialnych za komunikację w mieście. Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Jednak nie tylko w dniu 1 listopada – obowiązywać ona będzie od godzin porannych 29.10 i potrwa do końca 2.11.

Jak informuje Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego, w tym czasie wprowadzonych zostanie kilka istotnych zmian w komunikacji w obrębie cmentarzy.

– Wzdłuż ul. Oświęcimskiej zostaną zabezpieczone krawędzie jezdni, aby wyeliminować postój pojazdów i poprawić widoczność pieszych.

– Na ul. Cmentarnej obowiązywał będzie zakaz parkowania wzdłuż jezdni.- Na skrzyżowaniu ul. Bratków – Oświęcimska zostaną ograniczone relacje lewoskrętne.

– Na ul. Cmentarnej zostaną wyznaczone przystanki tymczasowe dla pojazdów komunikacji zbiorowej.

– Wzdłuż ul. Jaskrów obowiązywał będzie zakaz parkowania.

– Na ul. Nowokościelnej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, od strony ul. Norwida w kierunku ul. Kościuszki.

Ponadto z informacji uzyskanych w Wydziale Komunalnym Ochrony Środowiska i Rolnictwa wynika, że w dniach 25.10 – 02.11 zostanie zmieniony harmonogram świecenia oświetlenia ulicznego. Zastosowany zostanie schemat włączenia godzinę wcześniej oraz wyłączenie godzinę później w celu poprawy widoczności pieszych.

Od piątku 29.10 do 3.11 należy się spodziewać wzmożonych patroli policji, która zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych i zasad ruchu, wprowadzonych przy dojazdach cmentarzy.

Jeśli to możliwe, udając się na cmentarz 1 i 2 listopada, warto zdecydować się na dojazd środkami komunikacji zbiorowej zwłaszcza, że w dniu 1.11 będzie ona bezpłatna. Informacje na temat autobusów dodatkowych i szczegółowego funkcjonowania komunikacji zbiorowej pojawią się na stronach Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach. Szczegóły -> www.metropoliaztm.plŹródło : https://mzuim.tychy.pl/