VII Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych ANDROMEDON.

 


Od czwartku do niedzieli (9 -12 września) miasto Tychy stanie się sceną dla grup teatralnych prezentujących swoje spektakle w ramach VII Andromedonu. W repertuarze Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych znalazły się propozycje zarówno dla starszych jak i młodszych widzów.

Wydarzenia VII Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych ANDROMEDON odbywać się będą w różnych częściach miasta – w Gemini Park Tychy, na Placu Baczyńskiego, w Teatrze Małym Tychy, Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”, w Muzeum Miejskim oraz w Galerii na Wolności.

Organizatorzy zadbali o zróżnicowany program wydarzeń. Do młodszych widzów kierowane są spektakle Teatru Barnaby oraz Teatru Pinezka. Nie zabraknie baśniowych opowieści oraz pantomimy, żonglerki, akrobacji i marionetek. Dla starszych widzów przewidziano spekatkle Teatru T.C.R. „Disco Mori” , Teatru 3.5 „We dwoje” Teatru HOM „Don Kichot”. Są również propozycje przeznaczone wyłącznie dla widzów 18+: wykład perfomatywny „Ciało”  oraz  performace Moniki Wachowicz „Okruchy”. Festiwal zakończy plenerowe widowisko Teatru KTO „Ślepcy”.

Pełny program festiwalu znajduje się na stronie www.andromedon.org.

Organizatorem wydarzenia są Stowarzyszenie Śląskie Zakłady Sztuki oraz Teatr HoM przy finansowaniu Miasta Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Od 2018 roku mecenasem festiwalu jest CH Gemini Park Tychy. Partnerami od pierwszej edycji są Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Teatr Mały w Tychach.

Partnerzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, Muzeum Miejskie w Tychach, Inkubator Teatralny, Miejska Galeria Sztuki ,,Obok”, Galeria Na Wolności, Hotel Tychy, Tyskie Linie Trolejbusowe
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza


Źródło : https://umtychy.pl/