Ginelokogiczno-położnicza Izba Przyjęć wraca do dawnej lokalizacji.

 


To ważna informacja dla pacjentek w ciąży i wymagających leczenia w oddziale ginekologicznym. Od pierwszych dni sierpnia przyjęcia na Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej odbywają się w Izbie Przyjęć.

Ciężarne ze skierowaniami na planowe cesarskie cięcia przyjmowane są w godzinach 7.00-7.15, a pacjentki na operacje ginekologiczne – od 9.00 do 10.00.
Zapisy na zabiegi planowe z zakresu ginekologii lub planowe cesarskie cięcia odbywają się wyłącznie telefonicznie pod numerem 32 25 53 93 od godziny 12.00 do 14.00.
Dwa dni przed wyznaczonym przez szpital terminem zabiegu należy zgłosić się do Izby Przyjęć w celu wykonania testu na obecność koronawirusa. W przypadku dodatniego wyniku badania pacjentki kierowane będą do innych szpitali.

Przypominamy, że szpital w połowie czerwca uruchomił porody rodzinne. Ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego rodzącej może towarzyszyć 1 osoba, która:
– jest ozdrowieńcem i ma na to dowód w postaci wyniku dodatniego testu na COVID bądź wynik badania poziomu przeciwciał (ważny do 180 dni i wymagany do okazania personelowi oddziału)
– jest zaszczepiony (w przypadku preparatów Moderna, Pfizer i Astra Zeneca po 14 dniach od przyjęcia drugiej dawki bądź 28 dni po zaszczepieniu preparatem Johnson&Johnson) – wymagany jest certyfikat zaszczepienia
– w innym przypadku trzeba wykonać w Izbie Przyjęć na własny koszt test PCR i poczekać do uzyskania wyniku. Czas oczekiwania na wynik trwa około godziny. PCR dla rodzącej jest bezpłatny.
Odwiedziny na oddziale za wyjątkiem udziału w porodzie nadal są wstrzymane.
Przyjęcia do porodów naturalnych trwają całą dobę. Ciężarne powinny zgłaszać się w Izbie Przyjęć szpitala.


Źródło : http://www.szpitalmegrez.pl/