KKS Polonia Tychy zagra w III lidze.

 


Wczoraj do tyskiego KKS Polonia dotarła świetna informacja – drużyna seniorek będzie w sezonie 2021/22 występować w rozgrywkach III ligi! To pierwszy raz w jedenastoletniej historii kobiecej Polonii, gdy pierwszy zespół zagra w lidze międzywojewódzkiej.

Od pierwszego sezonu Kobiecego Klubu Sportowego Polonia Tychy seniorska drużyna występowała w nowo utworzonej III lidze. Kilka razy była blisko wywalczenia awansu do II ligi, m.in. w sezonie 2013/14, gdy do promocji zabrakło punktu, czy dwa sezony później – wtedy Polonia uległa w barażu GKS-owi Katowice. W wyniku reorganizacji rozgrywek, mimo zajęcia trzeciej pozycji w przerwanym sezonie 2019/20, w poprzedniej kampanii występowaliśmy w IV lidze kobiet. Po sezonie nieobecności, podopieczne trenera Marcina Piekarskiego wracają do III ligi, której grupa III zasięgiem obejmować będzie województwa śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie. Wszystko z powodu przetasowań, do których doszło w dotychczasowym składzie III ligi grupy III.

Tyski klub czeka więc spore wyzwanie, w którym liczy, że kibice będą wspierać klub z trybun!

Sezon rozpoczyna się w weekend 28-29 sierpnia.

Wcześniej jednak, 22 sierpnia, Polonia zmierzy się z LKS Goczałkowice w ramach Pucharu Polski. S

Skład III ligi kobiet, grupy III w sezonie 2021/22: Czarni II Sosnowiec, Ślęza Wrocław, Stilon Gorzów Wielkopolski, Promień Żary, KKS Zabrze, Plon Błotnica Strzelecka, Unia Opole, Polonia Świdnica, Chrobry Głogów, Polonia Tychy, ULKS Bogdańczowice, Mitech Żywiec.