Gracjan Jaroch nowym napastnikiem tyskiego GKS-u.

 


Ofensywę tyskiej drużyny wzmocnił dzisiaj Gracjan Jaroch. 23-letni zawodnik występujący na pozycji napastnika do GKS trafia na zasadzie transferu definitywnego z Warty Poznań, podpisując z naszym klubem dwuletnią umowę.

Gracjan Jaroch urodził się 15 kwietnia 1998 roku w Przemyślu i w miejscowej Polonii rozwijał swoje piłkarskie umiejętności. Następnie trafił do Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin, przechodząc kolejne szczeble drużynowe i osiągając sukcesy w juniorskich rozgrywkach. W sezonie 2015/16 został wicemistrzem Polski juniorów, zdobywając dwa gole w finałowym dwumeczu z Legią Warszawa. Szczególnie zapamięta również debiut w pierwszym zespole Pogoni, bo pucharową potyczkę z KKS 1925 Kalisz zakończył z bramką w 89. minucie.

W bieżącym okienku transferowym chcieliśmy pozyskać dwóch napastników, ale różniących się od siebie w sposobie gry. Po sprowadzeniu Tomasa Malca przyszedł czas na zawodnika o odmiennej charakterystyce. Gracjan jest bardzo mobilnym, dobrze wyszkolonym technicznie piłkarzem. Lubi grę kombinacyjną, a dzięki szybkości jest też bardzo przydatny w kontratakach. Był jednym z głównych architektów awansu Warty do Ekstraklasy – charakteryzuje nowego piłkarza Prezes Zarządu KP GKS Tychy, Leszek Bartnicki.

W kolejnych latach reprezentował barwy Miedzi Legnica, Błękitnych Stargard, Bytovii Bytów, a przez ostatnie dwa sezony Warty Poznań. Z Zielonymi najpierw awansował do rozgrywek Ekstraklasy, zdobywając w sezonie 2019/20 osiem bramek w 31. meczach Fortuna 1 Ligi, by w minionych rozgrywkach zanotować debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Łącznie wystąpił w 14. spotkaniach PKO Ekstraklasy oraz 3. pojedynkach Fortuna Pucharu Polski, w których strzelił jednego gola.

W najwyższej klasie rozgrywkowej Gracjanowi nie poszło tak jakby tego oczekiwał, ale wierzę, że na pierwszoligowych boiskach znów będzie bardzo groźny. Wpisuje się przy tym w naszą koncepcję stawiania na młodych graczy, którzy mają potencjał do podnoszenia swoich umiejętności i osiągania sukcesów z GKS Tychy – dodaje sternik tyskiego klubu.

Jaroch trafia do tyskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Warty Poznań, wiążąc się kontraktem do 30 czerwca 2023 roku – witamy w Tychach, Gracjan i życzymy wielu trafień w trójkolorowych barwach!


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/aktualnosci/