Kacper Mąkowski i Artur Ziaja zostają w GKS-ie.

 


Po debiutanckim sezonie w Suzuki 1 Lidze postanowił grać dalej dla trójkolorowych. Na kolejny rok w Tychach pozostaje Kacper Mąkowski!

– Wybrałem GKS, ponieważ pracują tam ludzie, którzy poświęcają się temu co robią i wierzę, że pod ich okiem będę się ciągle rozwijał. 

21-latek w minionych rozgrywkach zdobywał średnio 8.3 punktów na mecz spędzając na parkiecie 21 minut.

Moim celem na ten sezon jest awans drużyny do rundy play-off i tam pokazać na co stać Tyski GKS.


W minionym sezonie był liderem drużyny rezerw oraz występował w Suzuki 1 Lidze. Wychowanek Artur Ziaja będzie dalej grał dla GKS-u!

GKS to przede wszystkim klub, w którym się wychowałem i dorastałem chodząc na mecze w hali sportowej w Tychach. Gdy pojawia się szansa, żeby samemu tam zagrać to chcę ją wykorzystać. 

W turniejach 3 ligi na parkiecie pokazywał swoją wszechstronność notując 15.2 punktów, 6.5 zbiórek, 4.8 asyst oraz 3.8 przechwytów na mecz. Na zapleczu ekstraklasy w poprzednim sezonie wystąpił w 18 spotkaniach.

Moim celem na nadchodzący sezon jest przede wszystkim rozwój. Chcę mocno pracować na miejsce w rotacji, a gdy już je dostanę to wyciągnąć z każdej minuty spędzonej na parkiecie ile się da.Źródło : https://gkstychy.info/koszykowka/