GKS Tychy – Górnik Łęczna 1:1 (1:0), po dogrywce: 1:1, po karnych: 3:5

Górnik Łęczna awansował do finału rozgrywek barażowych, których stawką jest gra w PKO Ekstraklasie. Drużyna z województwa lubelskiego pokonała na wyjeździe GKS Tychy po rzutach karnych. Po 120. minutach rywalizacji był wynik 1:1.

Pierwsze trafienie miało miejsce już w trzeciej minucie, a jego autorem był zawodnik GKS-u, Kacper Piątek. Co ciekawe asystę przy golu zaliczył drugi z braci, Jakub Piątek. Krótko po tym mogło być 2:0, jednak tym razem Piątek nie wykorzystał świetnego podania Sebastiana Stebleckiego. W 23. minucie miejscowi zdobyli drugą bramkę, ale Steblecki znalazł się na pozycji spalonej.

W końcówce pierwszej połowy trzy świetne interwencje zaliczył natomiast Konrad Jałocha. Golkiper miejscowych najpierw fenomenalnie powstrzymał Bartosza Śpiączkę, a następnie dwukrotnie zatrzymał Przemysława Banaszaka. Po zmianie stron groźniejsi byli gospodarze. Zarówno Steblecki, jak i Bartosz Szeliga nie byli jednak w stanie znaleźć drogi do siatki.

Kiedy wszystko wskazywało na to, że zespół z Górnego Śląska nie odda już przewagi i zdoła zwyciężyć, trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry bramkę na 1:1 zdobył Michał Mak. Leandro efektownie ograł Bartosza Biela i doskonale podał futbolówkę do 29-latka, który precyzyjnym strzałem z około trzynastu metrów pokonał Jałochę.

W szóstej minucie dogrywki GKS znalazł się o krok od tego, aby wrócić na prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam z Gostomskim fatalnie przestrzelił Szymon Lewicki. Ostatecznie w dodatkowym czasie gry wynik nie uległ zmianie i o losach awansu zadecydowały rzuty karne. W nich skuteczniejsi byli goście, którzy wygrali 4:2. Ze strony miejscowych zawiedli Lewicki i Oskar Paprzycki, a u przyjezdnych pomylił się tylko Paweł Wojciechowski.

Bramki: Kacper Piątek (3) – Michał Mak (87)