Tyszanie na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.

W dniach 28.04.2021 – 2.05.2021 odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Najważniejsza impreza pływacka w Polsce w której wystartowało 600 zawodników.
Drużynę MKP Wodnik 29 Tychy reprezentowało trzech zawodników : Wiktoria RADEK, Dawid WIEKIERA i Kacper KOMOROWSKI.
Dawid Wiekiera został pierwszy raz w karierze Mistrzem Polski Seniorów i Młodzieżowców w konkurencji 200 m stylem klasycznym oraz srebrnym medalistą w konkurencji 100 m stylem klasycznym. Nasz zawodnik uzyskał czwarty wynik w historii polskiego pływania w tej konkurencji. Czas 2.11.73 to jego nowy rekord życiowy, bardzo bliski minimum olimpijskiego do Tokyo.
Z powodzeniem startował także w konkurencji 200 m stylem zmiennym gdzie zajął 6 lokatę i w sprincie na 50 m stylem klasycznym (miejsce 7)
Wiktoria Radek – 15 letnia zawodniczka naszego klubu, która w grudniu 2020 została Mistrzynią Polski Juniorów 15 letnich w konkurencji 200 m stylem klasycznym w rywalizacji seniorskiej zajęła ósmą lokatę z nowym rekordem życiowym.
W konkurencji 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym poprawiała rekordy życiowe w Finałach B.
Kacper Komorowski uzyskał dwa nowe rekordy życiowe w konkurencji 100 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem motylkowym.
Bez wątpienia były to najbardziej owocne dla naszego klubu zawody rangi Mistrzowskiej. Dawid Wiekiera swoimi wynikami uzyskał klasę mistrzowską w pływaniu.