W Bieruniu przybywa serc na plastikowe nakrętki.

 


W Bieruniu przybywa serc na plastikowe nakrętki, co zdecydowanie ułatwia mieszkańcom dostęp do nich. Do funkcjonujących już w mieście 4 metalowych serc, których „gospodarzem” jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bieruńskiej PORĄBEK, dołączyły kolejne dwa serca, które są efektem współpracy Miasta Bierunia i firmy NITROERG.

WKRĘCENI W POMOC – pod takim hasłem przebiega akcja charytatywna realizowana wspólnie przez samorząd Miasta Bierunia i podmiot prywatny – firmę NITROERG S.A. Wierzymy, że we współpracy tkwi siła! Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego włączania się w pomaganie!

Dwa nowe sercowe kosze, które ufundowała firma NITROERG posadowione zostały:

  • przy markecie AUCHAN na ulicy Oświęcimskiej
  • przy Przedszkolu nr 1 na ulicy Chemików

 – Za oknem dziś szaro, ale w bieruńskich sercach słońce. Jesteśmy #WkręceniWpomoc! Dzięki wspólnej inicjatywie Miasta Bierunia i firmy Nitroerg na terenie naszego miasta stanęły dwa kolejne kosze w kształcie serca na nakrętki. Bardzo serdecznie dziękuję Prezesowi Nitroergu – Panu Grzegorzowi Sośnie za ufundowanie koszy. Mam nadzieję, że błyskawicznie będą się one napełniać Waszymi plastikowymi nakrętkami – napisał na swoim facebookowym FanPage’u Burmistrz Krystian Grzesica.

WkręceniWpomocPodkreślmy, że przydatność takich sercowych koszy jest nie do przecenienia – pomagają one realizować akcje charytatywne, a jednocześnie budują postawy pro-ekologiczne.

Nie wszyscy mają świadomość tego, że niezgnieciona i zakręcona butelka plastikowa zajmuje o wiele więcej miejsca w żółtym worku (lub w żółtym pojemniku) na odpady niż butelka czy opakowanie pozbawione nakrętki i zgniecione. Zwiększa to koszty wywozu śmieci i przyczynia się do generowania dodatkowego śladu węglowego w atmosferze.
Miasto Bieruń pragnie edukować ekologicznie mieszkańców poprzez takie akcje i mobilizować ich do wyrabiania w sobie nowych, dobrych przyzwyczajeń.

Serca na nakrętki to przyjazny dla środowiska sposób na pomoc potrzebującym. Plastikowy towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która przerabia go na surowiec wtórny. Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe nakrętki, opakowania, skrzynki na narzędzia, rury PCV, łopaty do śniegu czy obudowy komputerów. Nakrętki wykonane są z drogiego surowca. Wrzucając je do sercowego kosza dajemy im „drugie życie”.

Uzyskane ze sprzedanego plastiku środki przekazane zostaną na kosztowne leczenie małego Filipka, w pomoc któremu od kilku miesięcy zaangażowanych jest wielu bierunian. – Cel, na jaki zbieramy, wskazaliście sami w komentarzach do posta, w którym Was o to pytałem. Tak więc – ZBIERAMY NA FILIPKA, który wymaga terapii genowej w walce z SMA – napisał na FanPage’u Burmistrz Bierunia. – Bardzo mocno w tą pomoc włączyła się Pani Barbara Loska, która też zainicjowała temat serc – dodał Burmistrz.

Łącznie na terenie Bierunia stoi 6 metalowych serc. 4 z nich pojawiły się dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Stowarzyszenia PORĄBEK. Wrzucane do nich nakrętki mają z kolei wesprzeć Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RADOŚĆ ŻYCIA. Serca spotkać można w następujących lokalizacjach:

  • Przed LEWIATANEM na osiedlu Węglowa
  • Przed LEWIATANEM na osiedlu Granitowa
  • Na ulicy Warszawskiej (przy skrzyżowaniu z ulicą Kossaka) przed sklepem rowerowym
  • Przed Biedronką (pawilon ATUT) na ulicy Jerzego


Źródło : https://www.bierun.pl/