Tyscy policjanci zatrzymali kierowcę, który miał prawie 3 promile alkoholu.

 


Dzięki informacji od mieszkańca miasta, tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdecydował się na jazdę samochodem mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami. O losie 51-latka zdecyduje prokurator i sąd. To kolejny efekt kampanii „Nie reagujesz-akcpetujesz”.

W poniedziałek po godzinie 15.00 oficer dyżurny tyskiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że na alei Niepodległości w Tychach pojazdem volkswagen porusza się nietrzeźwy kierujący.

Policjanci z drogówki skontaktowali się telefonicznie ze zgłaszającym, który pomógł im „namierzyć” podejrzanego kierowcy. Mundurowi zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej 51-latka. Jego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 3 promile. Okazało się także, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Szybkie i skuteczne zatrzymanie sprawcy przestępstwa było możliwe dzięki reakcji świadka . To kolejny efekt kampanii „Nie reagujesz-akcpetujesz”. Przypominamy, że jazda na „podwójnym gazie” oprócz tego, że jest zabroniona to jest także ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/