Koniec sezonu Tyskiej Ligi Futsalu. La Zabawa Club de Futbol nowym Mistrzem.

 


La Zabawa Club de Futbol została nowym Mistrzem Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu. W związku z przedwczesnym zakończeniem rozgrywek spowodowanym obostrzeniami związanymi z COViD-19, Organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu sezonu 2020/2021 i przyjęciu rezultatów z 1 rundy jako ostateczne. Jako, że po pierwszej serii gier to właśnie La Zabawa uplasowała się na pierwszym miejscu w tabeli to ten zespół w minioną niedzielę został ogłoszony Mistrzem TLF. Drugie miejsce przypadło The Naturatowi, a trzecie FC Dallas. Ciekawostką jest fakt, że te trzy zespoły występowały w roli beniaminków.

Wszyscy ostrzyliśmy sobie zęby na rundę rewanżową, która zapowiadała się iście fascynująco z powodu podziału na 1 i 2 ligę. Spotkania, które miałby być rozgrywane na wyższym szczeblu za każdym razem nosiłyby miano szlagieru, bowiem w „ósemce” zameldowały się same futsalowe potęgi. Niestety w związku z przeciągającym się lockdownem nie było innego wyjścia jak tylko przedwczesne zakończenie 11 edycji, co oznacza, że teraz pozostało nam jedynie oblizywać się na myśl o tym jak wielkie emocje nas ominęły.

La Zabawa Mistrzem TLF

Jeśli sytuacja na to pozwoli to w marcu być może uda się rozegrać jeszcze turniej barażowy o grę w 1 lidze w przyszłym sezonie. Ze starych zespołów zagrają w nim Antrax, Jesiony i GKS Futsal Tychy U-19 oraz wszystkie nowe zespoły, które wyrażą chęć gry w naszych rozgrywkach. Przypomnijmy, że na ten moment od początku 2021 roku do rozgrywek zgłosiło się aż 5 nowych drużyn i dzisiaj w sumie na tyskiej mapie futsalu mamy aż 18 chętnych drużyn do gry w naszej lidze.

Królem strzelców w sezonie 2020/2021 został Bartek Rutkowski z La Zabawy, który aż 30-krotnie wpisywał się na listę strzelców. Za jego plecami uplasował się fenomenalny Michał Różycki (24 bramki), a trzecie miejsce ex aequo zajęli Mateusz Żytka (La Zabawa) i Michał Stefanek (Piłkarscy Emeryci).

Wkrótce na oficjalnej stronie ligi zostaną przedstawieni kandydaci na Najlepszego Zawodnika i Najlepszego Bramkarza w sezonie 2020/2021, a tych w drodze głosowania wybierać będą kapitanowie wszystkich drużyn.

Najważniejsze rozstrzygnięcia już zatem za nami, ale w najbliższych dniach czeka nas jeszcze trochę emocji związanych we wspomnianych już plebiscytach.


Źródło : https://futsal-tychy.futbolowo.pl