36 latka zatrzymana za oszustwa przy internetowej sprzedaży artykułów dla dzieci.

 


Tyscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa internetowe przy sprzedaży artykułów dla dzieci. Śledczy przez kilka miesięcy wnikliwie analizowali i zbierali materiał dowodowy, który ostatecznie pozwolił na przedstawienie 36-latce 10 zarzutów oszustwa. Za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od kilku miesięcy prowadzili czynności w sprawach oszustw na aukcjach internetowych. Dziesięciu pokrzywdzonych zamówiło i zapłaciło za towar, którego nie otrzymali. W rozpracowaniu sprawy śledczy wnikliwa dokładnie zebrali i przeanalizowali materiał dowodowy, który wskazywał, że w kręgu osób mających związek z tymi oszustwami jest 36-latka. Oferowała ona na aukcjach internetowych sprzedaż wózków dziecięcych czy mleka, po czym przejmowała zapłatę lecz nie wysyłała towarów. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni sięgają trzech tysięcy złotych. Niestety kobieta nie stawiała się na wezwania i unikała kontaktu ze śledczymi. Ostatecznie policjanci zatrzymali podejrzaną. Zgromadzony materiał dowodowy był na tyle silny, że kobieta usłyszała 10 zarzutów oszustwa.  Za popełnione przestępstwo może grozić nawet 8 lat więzienia.

Policjanci apelują do wszystkich osób korzystających z internetowych zakupów o rozwagę w podejmowaniu decyzji o zakupie produktu. To co wydaje nam się niezwykle okazyjnym i tanim zakupem, nie zawsze jest uczciwą transakcją.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/