Pomoc dla bezdomnych.

 


Ostatnie mroźne dni to czas szczególnie trudny dla osób bezdomnych. Apelujemy o uważność i reagowanie – nasze działanie może uratować komuś życie.

W najbliższych dniach będzie nie tylko śnieżnie, ale i mroźnie. Nie przechodźmy obojętnie obok osób bezdomnych – niska temperatura może być dla nich śmiertelnym zagrożeniem. Jeśli znasz miejsca, w których przebywają osoby potrzebujące pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy Straży Miejskiej –  986. 

Straż Miejska codziennie odwiedza miejsca, gdzie przebywają bezdomni. W ramach tych działań pomoc dociera do ok. 20-30 osób dziennie. Strażnicy rozdają ciepłe napoje, monitorują sytuację osób bez dachu nad głową i w razie potrzeby zapewniają transport do miejskiej noclegowni. (Miejska noclegownia mieszcząca się przy ul. Mikołowskiej 122 dysponuje jeszcze 13 wolnymi miejscami noclegowymi).

Do końca marca działać będzie także specjalna infolinia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), dotycząca pomocy bezdomnym. Na numer 987 może dzwonić każdy, kto wie, że dana osoba potrzebuje pomocy, jak również ci, którzy wiedzą, gdzie przebywają bezdomni. Pod wskazanym numerem można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Infolinia będzie funkcjonować całodobowo, w każdym dniu tygodnia i obejmować swym zasięgiem teren województwa śląskiego.


Źródło : http://umtychy.pl/