Radny z Tychów śpiewał „Je**ć PiS” z serduszkiem WOŚP na koszulce.

 


Radny z Tychów, Krzysztof Król wysłał do lokalnej działaczki Prawa i Sprawiedliwości nagranie, na którym tańczy i śpiewa: „Je**ć PiS”z serduszkiem WOŚP na koszulce. Wideo pojawiło się w mediach społecznościowych. Przedstawiciele lokalnych struktur rządzącej partii nie kryją oburzenia. Król przeprosił za swoje naganne zachowanie, ale nadal odczuwa niesmak po tym, czego dokonał.

Do skandalicznej sytuacji doszło po finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tychach. Miejscowy radny Krzysztof Król nagrał wideo, na którym widać, jak radośnie tańczy i śpiewa „Je**ć PiS”. To nie wszystko. Następnie wysłał swoje nagranie do radnej Prawa i Sprawiedliwości, Aleksandry Wysockiej-Siembigi.

W rozmowie z serwisem Info Katowice kobieta przyznaje, że była zszokowana tym, co zobaczyła. – Byłam zdegustowana i zażenowana poziomem radnego Inicjatywy Tyskiej – stwierdziła. Król miał przeprosić Wysocką-Siembigę. Jego tłumaczenie wbija w fotel! – To była pomyłka. Nie miałem okularów – twierdzi dodając, że chciał przesłać nagranie do zupełnie innej osoby. – Wysłałem SMS-a, że to nie do niej, bardzo przepraszam, ale dalej się czuje winny – przyznaje radny.

Mimo przeprosin niesmak nadal pozostaje. Dariusz Matecki, radny PiS ze Szczecina, który udostępnił nagranie na Twitterze, atakuje nawet prezydenta Tychów Andrzeja Dziubę. – Panie Prezydencie, pisze Pan na swoim profilu, że „moje miasto jest nowoczesne”, czy ten Pan z nagrania reprezentuje „nowoczesność”? – zastanawia się Matecki.Źródło : https://www.se.pl/