Pomóż stworzyć Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tusietuli.

 


Dzięki wsparciu Miasta Tychy Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo stała się właścicielem budynku zwanym dotychczas Dworkiem, który po gruntownym remoncie zamieni się w pełen kolorów i miłości Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny.

Mamy nadzieję, że już za ok. rok Świetlikowe TUSIETULI będzie mogło przyjąć pierwszych małych podopiecznych.

• Będą trafiać tu niemowlęta, którymi nie mogą, bądź nie chcą zajmować się ich biologiczni rodzice.

• Będą przebywać w pięknie urządzonych pokoikach upodobnionych do warunków domowych, pełnych barw, miękkich tkanin, zabawek i przytulności.

• W każdym z pokoików będzie bujany fotel dla niani, która w roli zastępczej mamy będzie przytulać nasze małe dzieci, które tak bardzo tego potrzebują.

• Aby lepiej się rozwijać, doganiać rówieśników w rozwoju, będą ćwiczyć w sali integracji sensorycznej i gabinecie rehabilitacyjnym.

• Wszystkie maluchy przez całą dobę będą pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry, ponieważ niektóre z nich to dzieci chore…

• Będzie domowo, nie szpitalnie!

W Polsce istnieją 2 takie placówki, jednak w związku z tym, iż porzuconych dzieci każdego roku jest coraz więcej, nie dla wszystkich w ośrodkach starcza miejsca…

Każdego roku w polskich szpitalach pozostawianych jest ok. 800 noworodków.

Chcemy więc uzupełnić lukę która powstała, otwierając ośrodek dopasowany nie tylko do potrzeb dzieci, lecz także stworzyć miejsce przyjazne przyszłym rodzicom zastępczym oraz adopcyjnym i będziemy z całych sił starać się znaleźć im prawdziwą, kochającą rodzinę.

W interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym umieszcza się dzieci, które wymagają specjalistycznej opieki i w okresie oczekiwania na przysposobienie, nie mogą zostać umieszczone w rodzinnej pieczy zastępczej.

>>> KLIKNIJ I POMÓŻ  <<<

W naszym Domu będziemy przyjmować noworodki i niemowlęta ( od urodzenia do 1 roku życia) w nagłych sytuacjach kryzysowych, które czasowo lub trwale są pozbawione opieki rodziców. Będą to zarówno dzieci zdrowe, jak i chore, najczęściej porzucone w oknach życia oraz pozostawione w szpitalach, nie tylko w województwie śląskim, ale również z całej Polski.

Celem naszego ośrodka będzie szybkie przywracanie dzieciom rodziny. Będziemy zajmować się nie tylko standardową opieką nad maluszkami, ale także pełną diagnostyką ich stanu zdrowia, opieką lekarską i w razie potrzeby rehabilitacją.


Źródło : https://zrzutka.pl/