„Wodociągi Tyskie” edukują online.

 


Edukacja dzieci i młodzieży w dobie koronawirusa to ogromne wyzwanie nie tylko dla szkół oraz rodziców uczniów, ale także dla firm, które w swoich działaniach stawiają na przekazywanie wiedzy dzieciom. Z racji tego, że organizowanie warsztatów oraz zajęć edukacyjnych z uczniami jest aktualnie niemożliwe, firmy szukają alternatywnych rozwiązań, które z jednej strony będą bezpieczne, a z drugiej pozwolą równie skutecznie dotrzeć do najmłodszych odbiorców. „Wodociągi Tyskie” rozpoczynają właśnie edukacyjną akcję, w której będą uczyć m.in. uczniów z Tychów, jak oszczędzać kranówkę.

Do uczniów szkół podstawowych z miast i gmin, do których RPWiK Tychy dostarcza wodę, trafiły już specjalne newslettery edukacyjne. Zostały one przygotowane w dwóch wersjach: dla uczniów klas 1-4 oraz 5-8. W kilkustronicowych materiałach znajdują się informacje dotyczące tego jak woda
z wodociągów dociera do kranu, jak wygląda obieg wody w przyrodzie, jaką ilością wody dysponujemy jako kraj oraz ile wody zużywa przeciętny jej konsument. To pierwszy krok w internetowej edukacji realizowanej przez „Tyskie Wodociągi”, a już niebawem wystartuje projekt lekcji online, w którym specjaliści „Wodociągów” będą łączyć się z najmłodszymi odbiorcami wody online, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem na żywo.

Chcemy, aby nasi uczniowie posiadali rozbudowaną wiedzę dotyczącą wody. Mamy nadzieję, że po zajęciach online z „Tyskimi Wodociągami”, będą oni zdawać sobie sprawę z tego, że każde niepotrzebne odkręcenie kranu to jej marnowanie. A przecież nie jest to surowiec o nieograniczonych zasobach. Dlatego właśnie tak ważne jest racjonalne podchodzenie do zużycia wody oraz wprowadzenie do codziennego życia „dobrych nawyków” związanych z oszczędzaniem naszej kranówki – mówi Krzysztof Zalwowski – Prezes Zarządu RPWiK Tychy S.A.

Lekcje online będą odbywać się cyklicznie w ramach lekcji przyrody, geografii lub biologii. Pracownicy „Wodociągów Tyskich” będą łączyć się z uczniami dokładnie w ten sam sposób jak nauczyciele, którzy od dłuższego czasu uczą zdalnie.