Teatr Dwie Ściany – Młodzieżowy teatr z własną wizją.

 


Czas pandemii nie sprzyja niestety aktywności aktorów i twórców. Jednak nie jest przeszkodą dla nowych inicjatyw artystycznych. Grupa licealistów z Tychów postanowiła stworzyć swój własny teatr – z młodzieżową obsadą, autorską scenografią i muzyką. Na razie jest w nim 14 osób.

Teatr Dwie Ściany – tak się nazywa teatr stworzony przez młodych ludzi. – Nazwa wywodzi się z pewnego żartu, którego nikt by nie zrozumiał poza nami. Jest trochę abstrakcyjna, a że zmierzamy w stronę abstrakcji, więc może być – tłumaczy Roch Basiński, jeden z młodych twórców.

– Opiekuję się Rochem od kiedy ma 9 lat. Chodził do mnie na kółko teatralne, grał w spektaklach. Ale też inspirował mnie, ponieważ realizowałam zajęcia teatralne klasycznie, a on mnie uruchomił w stronę improwizacji. Można powiedzieć, że tworzymy tandem artystyczny – śmieje się Magdalena Mrowiec, instruktorka w Miejskim Domu Kultury nr 1 w Tychach.

– Ja chcę oglądać teatr, ale taki, który dzieje się po mojej myśli. Co oznacza, że chce oglądać siebie. Nie na scenie, lecz to, co chcę przedstawić, moją wizję. I dlatego tak mi się podoba bycie reżyserem – opowiada Roch.


Źródło : https://www.polskieradio.pl/