Podsumowanie 5 kolejki Tyskiej Ligi Fitsalu.

W sobotę i niedzielę została rozegrana 5 seria gier Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu. Zdecydowanie więcej działo się drugiego dnia, dlatego też naszą relację rozpoczniemy od niedzieli.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli zawodnicy La Zabawa Club de Futbol oraz Tichau Futsal Club. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu praktycznie wiadome było, że La Zabawa sięgnie w tym meczu po komplet punktów, a pytanie brzmiało nie „czy”, a „ile” wygra w tym meczu faworyt. Ostatecznie skończyło się „tylko” 7:0, a formą po raz kolejny błysnął Bartek Rutkowski, którzy aż 5-krotnie wpisał się na listę strzelców i z 14 golami wygodnie rozsiadł się w fotelu Króla Strzelców.

Drugi mecz dnia w którym zmierzyli się Bad Boys z FC Dallas przyniósł bardzo sporo emocji. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w 22 minucie wynik w końcu otworzył Tomasz Goliński wykorzystując niepewną interwencję Krzysztofa Pieczonki i to Boysi objęli prowadzenie, które utrzymywali do 35 minuty. Właśnie wtedy piłkę na połowie przeciwnika przejął Damian Stanisz i pięknym strzałem ze szpica nie dał najmniejszych szans Damianowi Klimczakowi. Końcówka spotkania to istna wymiana ciosów. Oba zespoły postawiły wszystko na jedno kartę i mimo, że zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje znakomite szanse na przechylenie szali na swoją korzyść to mecz ostatecznie zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

O 13:00 mieliśmy mini derby…. pubu Jesion! A w nich zobaczyliśmy oczywiście ekipę Pod Jesionami, która mierzyła się z Oczołomami. Dlaczego mini derby ? Ano dlatego, że zawodnicy obu tych drużyn z całą pewnością często widują się w pubie „Pod Jesionami” z którym są silnie związani. Decydująca dla losów spotkania była pierwsza połowa, którą Jesiony wygrali 5:1. W drugiej części meczu oba zespoły zdobyły po dwie bramki i ostatecznie faworyt wygrał to spotkanie 7:3.

Na zakończenie niedzielnych zmagań o punkty zagrali Adwokaci Śląsk z The Naturatem.Spotkanie lepiej zaczęli Prawnicy, którzy już w 3 minucie za sprawą Mateusza Wuwera objęli prowadzenie. Na przerwę w lepszych humorach schodzili jednak ich rywale, bowiem w 10 i 13 minucie dwukrotnie pokonali Łukasza Sobalę i to The Naturat po 20 minutach prowadził 2:1. W drugiej części spotkania Adwokaci za wszelką cenę dążyli do wyrównania i w końcu dopięli swego w 36 minucie. Michał Różycki zdobył bramkę, która jak się okazała była na wagę 1 punktu, ponieważ ani jedni, ani drudzy nie zdobyli już tego dnia żadnego gola i obie ekipy podzieliły się punktami.

W sobotę Antrax pokonał Piłkarskich Emerytów 3:2, a mecz Piwkarzyków z GKS Futsal Tychy U-19 nie doszedł do skutku, ponieważ zespół GKS-u pojawił się na hali w niepełnym składzie za co został ukarany walkowerem. Po 5 kolejkach liderem pozostali Piwkarzyki, którzy z kompletem 12 punktów wyprzedzają La Zabawę i FC Dallas (po 10 punktów)