Spektakl dla dzieci „NIE-MA ” – Teatr Malutki.

 


Teatr Mały zaprasza na spektakl dzieci w wieku od 1 do 4 lat!
Wierzyć można na słowo, a jak NIE MA słów? Motywem przewodnim przedstawienia “NIE – MA” w reżyserii Anny Białoń i Joanny  Piwowar – Antosiewicz jest znany, szczególnie małym dzieciom, temat pojawiania się, znikania, a przede wszystkim szukania. Spektakl dedykowany jest dzieciom w wieku od 1 do 4 lat, które wspólnie z rodzicami będą odkrywać przestrzeń teatru za pomocą muzyki, kolorów, formy i ruchu. Spektakl wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych, który zainicjowany został w Polsce ponad 10 lat temu, za sprawą Zbigniewa Rudzińskiego z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka.

Autorką scenografii do spektaklu jest znana, poznańska artystka Joanna Martyniuk, a scenografię wykonywał cały zespół Teatru Małego. Za choreografię odpowiada tancerka Monika Szpunar. Przed spektaklem na dzieci i rodziców będzie czekała specjalnie przygotowana przestrzeń sensoryczna: ścieżka i tablice sensoryczne w kształcie plastrów miodu, maty, pufy i dobra kawa.
Pomysłodawczynie projektu i zarazem reżyserki spektaklu: Anna Białoń i Joanna Piwowar – Antosiewicz, ideę teatru najnajowego i warsztat pracy z najmłodszą widownią zgłębiały na szkoleniu z Alicją Morawską – Rubczak – pedagożką teatru, reżyserką spektakli dla
najmłodszych.

PREMIERA spektaklu „NIE-MA” już 28 października 2020,

o godz. 11:00 oraz 13:00.

OBSADA

Scenariusz i Reżyseria: Anna Białoń, Joanna Piwowar-Antosiewicz
Muzyka: Marta Piwowar-Wierzbicka, Joanna Piwowar-Antosiewicz
Instrumenty smyczkowe: Paweł Odorowicz
Scenografia i kostiumy: Joanna Martyniuk
Choreografia: Monika Szpunar
Występują: Anna Białoń, Joanna Piwowar-Antosiewicz

Joanna Piwowar Antosiewicz – pedagog, koordynator ds. programowania edukacji teatralnej w Teatrze Małym w Tychach; muzyk, kompozytor muzyki teatralnej. Laureatka m.in. Nagrody im. G. Ciechowskiego dla artystów łączących różne dziedziny sztuki. W oparciu o autorską metodę prowadzi warsztaty łączące teatr, muzykę, literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Anna Białoń – pedagog, animatorka kultury, reżyserka, aktorka z zamiłowania. Ukończyła Podyplomowe Studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (PWST, Filia we Wrocławiu), Studium Terapii przez Sztukę (Teatr Ludowy w Krakowie), Letnią Szkołę Dramy (Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA), Szkołę Teatru dla Nauczycieli (Teatr Rozrywki w Chorzowie) oraz Kurs Arteterapii. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi prowadząc zajęcia teatralne. Za swoją działalność na rzecz dzieci i młodzieży w 2017 roku otrzymała Specjalną Nagrodę Korczakowską przyznaną przez Młodzieżową Radę Miasta Chorzowa.

Alicji Morawskiej Rubczak – badacz, krytyk i kurator teatralna działająca w obszarze teatru dla dzieci, zajmuje się promocją rodzimego teatru dla dzieci na świecie oraz rozwijaniem w Polsce nurtu teatru dla najnajmłodszych (dzieci do trzeciego roku życia). Ukończyła kulturoznawstwo i polonistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizację teatrologiczną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Studium Doktoranckie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej przy Zakładzie Estetyki Literackiej badacz, krytyk i kurator teatralna działająca w obszarze teatru dla dzieci.

Joanna Martyniuk – scenografka, kostiumografka, projektantka, miłośniczka budowania makiet. Absolwentka Uniwesytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku scenografia. Tworzy projekty do m. in. spektakli lalkowych, koncertów i klipów muzycznych. W latach 2015-2019 związana z Festiwalem Fama w Świnoujściu. Współpracowała z Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatrem Miejskim w Gliwicach, Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz Białostockim Teatrem Lalek.

Monika Szpunar – tancerka i choreografka międzynarodowym wykształceniu, która ukończyła Krakowską Akademię Tańca „L’art de la Danse” oraz ACTS / Ecole de Danse Contemporaine w Paryżu i w The Place, London Contemporary Dance School w Londynie. Monika Szpunar jest współzałożycielką, choreografem i tancerką The Yonis, żeńskiego kolektywu improwizacji ruchu, działającego od 2017 roku i
realizującego projekty z pogranicza teatru, tańca i performansu.


Źródło : https://teatrmaly.tychy.pl/