Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

 


Od 17 października obowiązują zaostrzone przepisy rządu dot. epidemii. W całej Polsce, niezależnie od strefy, w komunikacji miejskiej może podróżować tylu pasażerów, ile wynosi 30 % wszystkich miejsc w pojeździe. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dot. zmian w kursowaniu linii autobusowych, tramwajowych oraz trolejbusowych.

Zachęcamy pasażerów, aby sprawdzali rozkłady jazdy przed planową podróżą.

AUTOBUSY

Na większości linii w dni powszednie obowiązują rozkłady jazdy na dni robocze szkolne.

TROLEJBUSY

Linie trolejbusowe kursują wg standardowych rozkładów jazdy.

TRAMWAJE

Linie tramwajowe kursują wg standardowych rozkładów jazdy.

LINIE LOTNISKOWE

1 lipca wznowione zostało kursowanie linii lotniskowych.

DODATKOWE INFORMACJE

W związku z zagrożeniem epidemicznym oraz wprowadzanymi w sposób dynamiczny zmianami w komunikacji miejskiej, zachęcamy, aby rozkłady jazdy sprawdzać na stronie internetowej w zakładce Komunikaty. W wyniku wdrażania wielu korekt nie jest możliwe zamieszczanie aktualnych informacji na przystankach autobusowych.

Zachęcamy również do tego, aby Pasażerowie na adres kancelaria@metropoliaztm.pl zgłaszali, na których liniach i w jakich godzinach zapełnienie pojazdów komunikacji miejskiej przekracza wartość 30 procent – wówczas, w miarę możliwości, oferta transportowa będzie zwiększana. W przypadku połączeń o najniższej frekwencji – będzie natomiast rozpatrywana możliwość wprowadzenia ograniczeń.


Źródło : https://www.metropoliaztm.pl/